Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 2 maja 2026 20:15
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

PLAN NA SPORT

Rząd ogłosił kolejne etapy znoszenia obostrzeń, tym razem związanych ze sportem. Na informacje o tym, kiedy wprowadzony zostanie drugi etap zmniejszania ograniczeń dotyczących gospodarki i kultury wszyscy czekają z niecierpliwością. Przypomnijmy, chodzi o otwarcie sklepów budowlanych w weekendy, otwarcie hoteli i innych miejsc noclegowych z ograniczeniami oraz otwarcie niektórych instytucji kultury – bibliotek, muzeów i galerii sztuk. Póki co pojawił się harmonogram powrotu do „normalności sportowej”.
Podziel się
Oceń

Po majówce, od poniedziałku 4 maja otwarte zostaną niektóre obiekty sportowe. 29 maja ruszy piłkarska ekstraklasa, a 12 czerwca żużlowa ekstraliga. Z Ośrodków Przygotowań Olimpijskich w Spale i Wałczu będą mogli korzystać sportowcy, którzy przygotowują się Igrzysk Olimpijskich w Tokio.
Pierwszy etap powrotu do sportu już za nami – objął on indywidualne trenowanie i uprawianie sportu w lasach i parkach. Drugi etap zaplanowano na 4 maja, kiedy otwarte zostaną niektóre obiekty, z których będzie mogło korzystać maksymalnie 6 osób– między innymi stadiony, boiska szkolne i wielofunkcyjne, pola golfowe, ośrodki jeździeckie i otwarte obiekty (strzelnice, tory gokartowe, łucznicze, wrotkarskie, rolkowe).
Do 2 osób będzie można korzystać z infrastruktury zewnętrznej do uprawiania sportów wodnych (kajak, łódka, rower wodny), z kolei z otwartych i półotwartych kortów tenisowych korzystać będą mogły 4 osoby na jeden kort.
Nadal obowiązuje zachowanie bezpieczne dystansu pomiędzy ludźmi, obowiązek zasłaniania twarzy, ograniczenia w liczbie osób, brak możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego z wyjątkiem toalety, dezynfekcja urządzeń po każdym użyciu i każdej grupie, obowiązkowa dezynfekcja rąk dla osób, które wchodzą i wychodzą z obiektu.
W trzecim etapie wracania do sportowej normalności sześcioosobowe grupy będą mogły trenować w sportach zawodowych, otwarte zostaną kolejne ośrodki sportowe dla olimpijczyków i zawodowców. Czwarty etap obejmie otwarcie klubów tanecznych, fitness, basenów, siłowni, kręgielni, parków trampolin, skateparków, ścianek wspinaczkowych i innych. Dozwolone zostaną też imprezy sportowe na otwartej przestrzeni do 50 osób bez udziału publiczności. (es)


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mjTreść komentarza: wcale nie widać maślanki, nic a nicData dodania komentarza: 30.04.2026, 09:32Źródło komentarza: DARIUSZ JORG OCZYSZCZONY Z ZARZUTÓW PO BLISKO 10 LATACH!Autor komentarza: AgaTreść komentarza: Niektórzy nie powinni posiadać zwierzątData dodania komentarza: 29.04.2026, 17:57Źródło komentarza: BAMBO TERRORYZUJE DZIELNICĘ!Autor komentarza: ZAZATreść komentarza: MYSZKÓW ZNÓW ZASRANY.JEBIE JUŻ OD WIADUKTU!! GDZIE ....... SANEPID...????Data dodania komentarza: 22.04.2026, 15:54Źródło komentarza: FORMA MYSZKOWA Z JESIENI POZOSTAŁAAutor komentarza: QQQTreść komentarza: SZYBKIE SPYLANIE I WOJENNA PIERWSZA POMOC...??? DO CZEGO ONI NAS PRZYZWYCZAJĄ......?? TYLKO GRZECZNIE PYTAM...Data dodania komentarza: 20.04.2026, 12:44Źródło komentarza: MYSZKÓW. KWIETNIOWY BIEG PO ZDROWIE NA DOTYKU JURY I STRAŻACKI POKAZ PIEWSZEJ POMOCY ZDJĘCIAAutor komentarza: MyszkowiankaTreść komentarza: Żenada 👎👎👎Data dodania komentarza: 13.04.2026, 13:03Źródło komentarza: Kino o północy?Autor komentarza: ObywatelTreść komentarza: Zgadza się. Nie to było na myśli aby komuś ubliżyć tylko jeśli chcemy coś rozwijać to nie zwijajmy przy okazji tego co służy i ma służyć dużej części społeczeństwa. Starajmy się budować a nie rujnować i tyle. Niestety z tego co można przeczytać to Szpital ma być konfigurowany na zarabianie pieniędzy tylko co z tymi którzy są bezradni... i potrzebują Szpitala Powiatowego w takiej formie jakiej był ? Bo nie dadzą rady jeździć ze sprawami codziennymi do innych oddalonych jednostek ?Data dodania komentarza: 13.04.2026, 08:33Źródło komentarza: CHIRURGIA ZAWIESIŁA PRZYJMOWANIE PACJENTÓW. NIE MA LEKARZY
Reklama
Reklama
Reklama