KONKURS FUNDACJI ORLEN W ZAWIERCIU

  • 20.09.2018, 16:31
  • Edyta
W najbliższy piątek - 21 września - jedna ze stacji benzynowych w Zawierciu zamieni się w jedno z najważniejszych "miejsc na Ziemi". Wszystko za sprawą ogólnokrajowego konkursu grantowego organizowanego przez fundację "Orlen - Dar Serca". Ci, którzy odwiedzą jutro stację Orlen przy ul. Wojska Polskiego 48 w Zawierciu będą mogli skosztować polskich jabłek i zrelaksować się w fotelach masujących. "Coś miłego" będzie też czekać na najmłodszych mieszkańców.

- Celem ogólnopolskiego konkursu grantowego „Moje miejsce na Ziemi” jest wsparcie mieszkańców w działaniach na rzecz ich najbliższej społeczności. (...) Fundacja „ORLEN – DAR SERCA” przyzna w sumie aż 400 grantów na łączną kwotę 2 000 000 złotych. Najlepsze projekty wybierze specjalna komisja konkursowa. Środki finansowe otrzymają organizacje, które najlepiej uzasadnią potrzebę realizacji projektu i zaproponują atrakcyjne, innowacyjne działania na rzecz swojej społeczności - wyjaśniają przedstawiciele Fundacji. Swoje wnioski w konkursie mogą składać np. fundacje, stowarzyszenia, szkoły, domy kultury, świetlice czy jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Można będzie otrzymać dofinansowanie w wysokości od 3 do 15 tysięcy złotych.

Projekty, które zostaną wybrane przez komisję i otrzymają dofinansowanie, poznamy 8 października. Ci, którzy mają pomysł na ciekawe działania w swojej małej Ojczyźnie mają czas do 30 września, aby złożyć wniosek. Można to zrobić przy pomocy generatora wniosków dostępnego na stronie internetowej www.orlendarserca.pl.

Już jutro - tj. w piątek 21 września - na stacji paliw Orlen przy ul. Wojska Polskiego 48 w Zawierciu będzie można skonsultować swój pomysł na projekt konkursowy. Nie zabraknie atrakcji dla mieszkańców - foteli masujących, czy też polskich jabłek. - Z kolei, na najmłodszych czekać będą ciekawe zabawy z animatorkami i mnóstwo prezentów - zachęcają przedstawiciele fundacji "Orlen - Dar Serca". (es)

Edyta

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe