TRZECI WIEK NA START. SENIORZE WEŹ UDZIAŁ W OLIMPIADZIE!

  • 12.05.2014, 14:21
  • MyszPress
24 maja w Łazach odbędzie się wielkie święto Seniorów - Olimpiada Sportowa organizowana pod hasłem: „Trzeci Wiek na Start”. Zawody są elementem ogólnopolskiego programu: „Rozruszaj Stawy z Voltaren MAX do 12h™”. W imprezie mogą wziąć udział osoby powyżej 55 roku życia.      

24 maja w Łazach odbędzie się wielkie święto Seniorów - Olimpiada Sportowa organizowana pod hasłem: „Trzeci Wiek na Start”. Zawody są elementem ogólnopolskiego programu: „Rozruszaj Stawy z Voltaren MAX do 12h™”. W imprezie mogą wziąć udział osoby powyżej 55 roku życia.

 

Ogólnopolski program: „Rozruszaj Stawy z Voltaren MAX do 12h™” opiera się na dwóch filarach walki z bólem stawów: stosowaniu żelów przeciwbólowych oraz aktywności ruchowej. Stąd pomysł na olimpiadę, która organizowana wspólnie z Uniwersytetem Trzeciego Wieku z Łazach odbędzie się 24 maja po raz szósty. Seniorzy sprawdzą się w takich dyscyplinach jak lekkoatletyka, kajakarstwo, pływanie, tenis ziemny, strzelectwo, przełaje rowerowe czy tenis stołowy. Spodziewany jest udział ok. 700 osób zawodników. Swoje reprezentacje wystawiają Uniwersytety Trzeciego Wieku z całego kraju. W zawodach weźmie także udział drużyna „Rozruszaj Stawy z Voltaren Max do 12h™”. Jeszcze można zostać jej zawodnikiem. Jest to wielka okazja do uczestnictwa w Olimpiadzie, ponieważ rekrutacja odbywająca się przez Uniwersytety Trzeciego Wieku została już zamknięta.

Z podjęciem decyzji na temat startu w imprezie nie należy jednak długo zwlekać, gdyż ilość miejsc jest ograniczona. Kto chce dołączyć do olimpijskiej drużyny o szczegóły powinien pytać dzwoniąc na numer 0-800-007-123, zachęcamy także do odwiedzin strony: www.rozruszajstawy.pl.

Kto nie zdecyduje się na aktywny udział w zawodach może zagrzewać innych do walki, a przy okazji skorzystać ze wspólnej rozgrzewki prowadzonej pod okiem fizjoterapeutów. Podczas niej uczestnicy trenować będą zestaw „12 Ćwiczeń Dla Seniora Bez Ograniczeń” – opracowany przez Polskie Towarzystwo Fizjoterapii. Chętni będą mogli również mogli skorzystać ze specjalnych punktów fizjoterapeutycznych, w których bezpłatnie, przez cały dzień będzie można korzystać z porad i pomocy fizjoterapeutów. Podczas całego olimpijskiego dnia dystrybuowany będzie specjalnie przygotowany „Poradnik o Zdrowiu Stawów i Swobodzie Ruchu”, opisujący ćwiczenia i wskazówki jak walczyć z bólem stawów i cieszyć się aktywnością ruchową. Wydarzeniom będzie towarzyszyć także program artystyczny o tematyce prozdrowotnej przygotowany przez poszczególne Uniwersytety Trzeciego Wieku. (rb)

MyszPress

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe