Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
środa, 24 czerwca 2026 16:50
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Polityka

JEDYNKA PIS NA TRAWNIKU. NIGDY SIĘ NIE NAUCZĄ?
JEDYNKA PIS NA TRAWNIKU. NIGDY SIĘ NIE NAUCZĄ?
Obecny starosta myszkowski, "jedynka" na liście PiS swoją reklamę ustawił na trawniku. Przy Biedronce na granicy Lgoty i Postępu. Jak to mówią, "PiS to stan umysłu". Niczego nie szanują. 05.04.2024 20:27
Reklama
Reklama
BITWA O ZAMEK. KTO ZOSTANIE PANIĄ NA OGRODZIEŃCU?
BITWA O ZAMEK. KTO ZOSTANIE PANIĄ NA OGRODZIEŃCU?
Zamek Ogrodzieniec. Turystyczna perła Jury. W ciągu ostatnich 5 lat nie tylko ogrodzieniecka warownia, ale cała gmina rozkwitła. Od 5 lat gminą rządzi Anna Pilarczyk, która w trudnych trudnych czasach rządów PiS umiała się dogadać „od prawa do lewa”. W pięknych murach warowni chętnie pokazywali się politycy wszystkich partii. A gmina wychodziła z cywilizacyjnego zapóźnienia. Ale mamy wybory samorządowe i „łaska Pańska na pstrym koniu jedzie”. Anna Pilarczyk jak każdy wójt, burmistrz musi zabiegać o sympatię mieszkańców, chcąc ich przekonać, aby powierzyli jej funkcję Burmistrza na kolejne lata. Konkurentką obecnej burmistrz jest Martyna Brożek. Która z pań zostanie Panią na Zamku Ogrodzieniec na kolejne 5 lat? 05.04.2024 16:24
Reklama
Reklama
PIŁKARZE KS MYSZKÓW OTWARCIE O PREZESIE BARTNIKU: OSZUKUJE LUDZI
PIŁKARZE KS MYSZKÓW OTWARCIE O PREZESIE BARTNIKU: OSZUKUJE LUDZI
Tadeusz Bartnik od kilkunastu lat jest prezesem Myszkowskiego Klubu Sportowego, klub wrócił do tradycyjnej nazwy KS Myszków. Bartnik startuje też wy wyborach samorządowych, chce być burmistrzem Myszkowa. Bezpartyjny, choć przyznaje, że z poparciem PiS. Kilka dni temu na meczu KS Myszków ze Spartą Katowice pojawił się baner który obiegł świat sportowy: BARTNIK- TWOJE OBIETNICE JUŻ ZNAMY, TERAZ NA KASĘ CZEKAMY!” O co chodzi? Wyraźnie przed wyborami samorządowymi piłkarze KS Myszków postanowili powiedzieć i pokazać co sądzą o prezesie klubu, który chce być burmistrzem. 05.04.2024 14:09    8    7
Reklama
Włodzimierz Żak podpisał umowę z KSSE
Włodzimierz Żak podpisał umowę z KSSE
26 marca burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak podpisał umowę o współpracy w zakresie aktywizacji gospodarczej gminy oraz rozwoju inwestycji w ramach Polskiej Strefy Inwestycji z Prezesem Zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. Januszem Michałkiem oraz Wiceprezesem KSSE Mateuszem Rykałą. 04.04.2024 08:38
Reklama
Reklama
Wójt Gminy Niegowa Mariusz Rembak i jego drużyna
Wójt Gminy Niegowa Mariusz Rembak i jego drużyna
Mariusz Rembak obecny wójt Gminy Niegowa ubiega się o ponowny wybór na kadencję 2024-29. -Nasz komitet KWW Niegowa Gmina dla Mieszkańców, wystawia mnie, jako kandydata na wójta i kandydatów na radnych w 15 jednomandatowych okręgach -mówi Mariusz Rembak 03.04.2024 16:27
Minister Zdrowia Izabela Leszczyna: W ZAWIERCIU POPIERAM ANNĘ NEMŚ, w Myszkowie ŻAKA a w Poraju Katarzynę Kaźmierczak!
Minister Zdrowia Izabela Leszczyna: W ZAWIERCIU POPIERAM ANNĘ NEMŚ, w Myszkowie ŻAKA a w Poraju Katarzynę Kaźmierczak!
Minister Zdrowia Izabela Leszczyna, jedna z najważniejszych polityczek Koalicji Obywatelskiej odwiedziła Zawiercie, aby spotkać się z Anną Nemś, kandydatką KO na stanowisko Prezydenta Zawiercia. 25 marca minister Leszczyna rozmawiała z Anną Nemś i kardą zawierciańskiego „Medyka” o priorytetach w kształceniu kadr medycznych. Popularny „Medyk” czyli Regionalne Centrum Kształcenia Ustawicznego w Zawierciu może rozwijać się kształcąc personel medyczny tak bardzo potrzebny w coraz bardziej starzejącym się społeczeństwie. Zapotrzebowanie na wykształcone kadry medyczne w geriatrii będzie coraz większe. 02.04.2024 15:19
Reklama
Konarski: samorządowy safanduła
Konarski: samorządowy safanduła
"Kiedyś wierzyłem, że Łukasz Konarski będzie dobrym prezydentem. Powiem więcej – to ja, wraz z gronem przyjaciół, pomogłem mu wygrać wybory. Dziś tego żałuję. Konarski w roli prezydenta to ogromny błąd. Człowiek, w którym widzieliśmy szansę na rozwój miasta, na naszych oczach zmienił się w mściwego demona nie szanującego nikogo, za wyjątkiem siebie" – mówi Zenon Torba, były współpracownik prezydenta i były członek Rady Nadzorczej ZGK Zawiercie sp. z o.o. 02.04.2024 09:46    1
Reklama
Reklama
Reklama
Miejski Dom Kultury otrzymał kolejne dofinansowanie!
Miejski Dom Kultury otrzymał kolejne dofinansowanie!
Drugi etap modernizacji Miejskiego Domu Kultury w Myszkowie rozpoczął się 15 maja 2023r. Zadanie, za łączną kwotę 9 mln złotych, obejmuje przebudowę sali widowiskowej, holu głównego, szatni, lewej klatki schodowej, a także znajdujących się na parterze budynku pomieszczeń biurowych. Zgodnie z umową przebudową, wykonawca na pracę ma 375 dni, zatem na początku czerwca wyremontowane pomieszczenia MDK, przede wszystkim sala widowiskowa, powinny być już dostępne dla mieszkańców Myszkowa. 02.04.2024 07:53
Trzy Orliki w Myszkowie zostaną wyremontowane
Trzy Orliki w Myszkowie zostaną wyremontowane
Przedostatnia Sesja Rady Miasta Myszkowa (21 marca) przyniosła wiele nowych i dobrych informacji. Gmina pozyskała wysokie dofinansowania na remont kompleksów sportowych Orlik, czy ulicy Porębskiej. Gmina stara się o kolejne dofinansowanie dla swoich mieszkańców na zakup magazynków energii, ale też pomyślała o seniorach - Myszków pragnie przystąpić do ogólnopolskiego programu „Gmina Przyjazna Seniorom”. Oczywiście nie zabrakło sporów i wykazu nowych zadań, które wymagają szybkiej interwencji ze strony władz. 01.04.2024 20:40
Reklama
Z czym kojarzą się  Koziegłowy. Koniec kadencji
Z czym kojarzą się Koziegłowy. Koniec kadencji
Kadencja 2018-2024 Rady Gminy i Miasta Koziegłowy dobiega końca. Ostatnia sesja (21.03) rozpoczęła się od miłej niespodzianki. Cały zespół oświaty wręczył na ręce Przewodniczącej Rady Gminy i Miasta Koziegłowy Joannie Kołodziejczyk oraz burmistrzowi Koziegłów Jacka Ślęczce kwiaty. To dość zaskakujące, że kwiaty, bo szkoły w gminie Koziegłowy, bardziej kojarzą się z wódką, zwłaszcza SP w Cynkowie. Przedstawiciele placówek edukacyjnych z gminy dziękowali za wsparcie (również to materialne), pomoc, wyrozumiałość i owocną współpracę z samorządowcami. Jak podkreślały dyrektorki poszczególnych szkół - placówki w gminie zyskują na wyglądzie, zwiększają katalog ofert i podwyższają standard nauczania. -Rozszerzamy katalog oferty o najmłodszych - dzieci żłobkowe. Dział oświata i wychowanie był, jest i mam nadzieję będzie tym obszarem, dla którego warto żyć, warto o niego zabiegać i warto w niego inwestować -mówił burmistrz Koziegłów. 31.03.2024 10:28    1
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama