Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
poniedziałek, 22 czerwca 2026 14:49
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Co? Gdzie? Kiedy?

RAZ DO ROKU TAKA MSZA
RAZ DO ROKU TAKA MSZA
(Żarki) W zabytkowym kościółku św. Barbary w Żarkach, który od niedawna poszczycić się może nowym dachem, odbędzie się wyjątkowa uroczystość. W dniu 4 grudnia, a więc w barbórkę, odbędzie się tutaj msza św., którą celebrować będzie proboszcz żareckiej parafii ks. Jan Wajs. To wydarzenie będzie o tyle wyjątkowe, ponieważ świątynia na co dzień jest nieczynna. Jedynie – raz w roku – w dniu św. Barbary drzwi kościoła otwierają się dla wiernych i odbywa się tutaj nabożeństwo. Wszystkich chętnych zapraszamy więc na mszę św. w ten piątek, 4 grudnia na godz. 18.00. (AK) 04.12.2009 12:35
Reklama
Reklama
ZIMOWE SPOTKANIE ZE SZTUKĄ
ZIMOWE SPOTKANIE ZE SZTUKĄ
(Koziegłowy) Miejsko- Gminny Ośrodek Promocji Kultury w Koziegłowach organizuje kolejne spotkanie z cyklu,, Spotkajmy się ze sztuką ludową”. To już trzecie z cyklu warsztaty, na których miłośnicy koziegłowskiego rękodzieła będą mogli nabyć praktyczne umiejętności z zakresu wykonywania wzorów z wiór osikowych. Tematem przewodnim zajęć będą ozdoby bożonarodzeniowe. 04.12.2009 12:34
Reklama
Reklama
NIE SPĘDZAJ WIGLII SAMOTNIE
NIE SPĘDZAJ WIGLII SAMOTNIE
(Wysoka Lelowska) W świetlicy środowiskowej w Wysokiej Lelowskiej (dawny budynek szkoły podstawowej) odbędzie się 17 grudnia o godz. 1600 spotkanie wigilijne dla osób samotnych i niepełnosprawnych. Osoby chętne do wzięcia udziału w spotkaniu proszone są o wpisanie się do dnia 15 grudnia na listę, która będzie dostępna w sklepach spożywczych w Przybynowie, Zaborzu, Wysokiej Lelowskiej i Ostrowie. (AK) 04.12.2009 12:33
Reklama
ZADZIW PIELGRZYMÓW SWOJĄ CHOINKĄ
ZADZIW PIELGRZYMÓW SWOJĄ CHOINKĄ
(Częstochowa) Każdy kto chce by ozdobiona przez niego choinka wprawiła w podziw pielgrzymów na Jasnej Górze powinien zgłosić się do II edycji konkursu na strojenie świątecznych drzewek. Przystrojone w konkursie choinki staną wzdłuż drogi wejściowej do bożonarodzeniowej szopki, która podobnie jak w roku ubiegłym znajdować się będzie w jasnogórskim ogrodzie na tzw. fosach. 27.11.2009 11:58
Reklama
Reklama
IDĄ ŚWIĘTA, MALUJ KARTKI
IDĄ ŚWIĘTA, MALUJ KARTKI
(Myszków) Zespół Szkół Publicznych Nr 3 oraz Miejski Dom Kultury w Myszkowie zapraszają do udziału w II Miejskim Konkursie Plastycznym na projekt karty świątecznej. Konkurs jest organizowany pod hasłem „Stajenka bożonarodzeniowa”. Patronat nad zmaganiami młodych plastyków objął wicemarszałek województwa śląskiego Mariusz Kleszczewski. 27.11.2009 11:56
GMINA POMOŻE POZBYĆ SIĘ STARYCH GRATÓW
GMINA POMOŻE POZBYĆ SIĘ STARYCH GRATÓW
(gm. Żarki) Mieszkańcy gminy Żarki mają możliwość pozbyć się niepotrzebnych sprzętów RTV i AGD, niepotrzebnych mebli, czy też starych ram okiennych (bez szyb). Wielkogabarytowe sprzęty i meble będzie zabierał samochód, który objedzie w najbliższych tygodniach miasto i okoliczne wsie. Uwaga! Absolutnie nie wolno wystawiać gruzu i innych materiałów budowlanych w czasie zaplanowanej zbiórki śmieci. 27.11.2009 11:55
Reklama
RAK – BUNT ORGANIZUMU
RAK – BUNT ORGANIZUMU
(Myszków) W Miejskim Domu Kultury w Myszkowie odbędzie się 23 listopada (poniedziałek) o godz. 17.00 spotkanie dotyczące profilaktyki zdrowotnej pod hasłem „Rak. Bunt organizmu”. Prelekcję główną wygłosi lek. med. Teresa Sztafrowska – Szczyrek. Podczas spotkania Irena Biała tradycyjnie udzielać będzie porad żywieniowych, a Andrzej Bolesta będzie promował zdrowie. Ponadto dla uczestników spotkania przewidziano degustacje zdrowej żywności. Patronat nad cyklem spotkań „O zdrowiu w Myszkowie” objął Zarząd Oddziałowej Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP w Myszkowie. Zapraszamy do udziału w spotkaniu. Wstęp jest bezpłatny. (AK) 20.11.2009 11:25
Reklama
Reklama
Reklama
RAZ JESZCZE ŁUTOWIEC W TELERANKU
RAZ JESZCZE ŁUTOWIEC W TELERANKU
(Łutowiec) Najbliższy odcinek „Teleranka” będzie poświęcony ponownie Jurze Krakowsko – Częstochowskiej. Materiał, który w czasie swojego pobytu w Łutowcu nakręciła ekipa telewizyjna, okazał się na tyle bogaty, że postanowiono Jurze poświęcić kolejny odcinek programu. Jego emisja odbędzie się już w tą niedzielę (15 listopada) o godz. 9.10 w programie TVP1. Zapraszamy naszych czytelników przed telewizory w niedzielny poranek. (AK)   13.11.2009 12:20
Sylwester 2009 w „Złotym Wieku”
Sylwester 2009 w „Złotym Wieku”
Złoty Wiek z Poraja - pierwsza firma w Polsce świadcząca usługi turystyczne i specjalistyczną opiekę medyczną wyłącznie dla osób po 50 roku życia zaprasza na Szampańską Noc Sylwestrową w miłej atmosferze! 13.11.2009 12:06
Reklama
Wycieczka ze Złotym Sercem
Wycieczka ze Złotym Sercem
Stowarzyszenie  Złote Serce zaprasza na  wycieczkę autokarową do Pszczyny i Tychów. Impreza odbędzie się w sobotę, 21 listopada br. 13.11.2009 12:01
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Biuro Podróży MAXIM Travel