Podziel się
Oceń

Piłka nożna, IV liga

Zagłębie II Sosnowiec - MKS Myszków 3:2 (2:2)

(Myszków) W sobotę 16 marca piłkarze MKS-u Myszków rozegrali wyjazdowe spotkanie w ramach siedemnastej kolejki IV ligi śląskiej. Ich rywalem były rezerwy Zagłębia Sosnowiec, z którymi podopieczni Roberta Majchrzaka przegrali wynikiem 3:2.

W sobotę 16 marca piłkarze MKS-u Myszków rozegrali wyjazdowe spotkanie w ramach siedemnastej kolejki IV ligi śląskiej. Ich rywalem były rezerwy Zagłębia Sosnowiec, z którymi podopieczni Roberta Majchrzaka przegrali wynikiem 3:2. Pierwszą bramkę już w 15 minucie zdobyli gospodarze po płaskim uderzeniu z linii pola karnego Karola Adamca. A po 20 minutach było już 2:0 dla Zagłębia po uderzeniu piętą Bartosza Martosza ustawionego na piątym metrze bramki bronionej przez Lecha. Bramkę kontaktową dla MKS-u zdobył w 24 minucie Mateusz Zachara mocnym uderzeniem z linii pola karnego. A do wyrównania doprowadził w 32 minucie uderzeniem zza pola karnego Paweł Marchewka. Wynik spotkania w 52 minucie ustalił na 3:2 dla gospodarzy Marcel Ziemann po indywidualnej akcji w polu karnym ośmieszając przy tym defensywę MKS-u.

Myszkowianie do końca spotkania starali się wyrównać, ale podobnie jak tydzień wcześniej nie udało im się chociażby zremisować.

W sobotę 23 marca o godzinie 15:30 piłkarze MKS-u Myszków podejmą na własnym boisku drużynę LKS-u Orła Miedary.

***

Bramki: Karol Adamiec (15'), Bartosz Martosz (20'), Marcel Ziemann (52') - Mateusz Zachara (24'), Paweł Marchewka (32').

Żółte kartki: Łukasz Uchnast - Dawid Szkudlarek, Jakub Haładyń.

Składy:

Zagłębie II Sosnowiec: Kacper Siuta - Kamil Szlachta, Łukasz Uchnast (67' Bartosz Zawojski), Kacper Wołowiec (57' Bartosz Paszczela), Maciej Wybański, Marcel Ziemann, Karol Adamiec, Igor Dziedzic (70' Mateusz Mielczarek), Emil Kłosek, Bartosz Martosz (83'Antoni Kulawiak), Dawid Ryndak. Trener: Grzegorz Bąk.

MKS Myszków: Kamil Lech - Patryk Wnuk, Jakub Haładyń, Mateusz Uchroński, Przemysław Mizgała (78' Chiemeziem Prince Amaeze), Wiktor Podolski (46' Kamil Skrzypiński), Dawid Szkudlarek, Roman Terbalyan, Paweł Marchewka, Dominik Marek (70' Filip Krempa), Mateusz Zachara. Trener: Robert Majchrzak.

KS Ruch Radzionków - MLKS Znicz Kłobuck

MKS Myszków - LKS Orzeł Miedary (23 marca, godzina 15:30)

KS Unia Dąbrowa Górnicza - BKS Sparta Katowice

LKS Przemsza Siewierz - TS Szombierki Bytom (23 marca, godzina 15:30) (tu), foto: profil na FB MKS-u Myszków