Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
niedziela, 28 czerwca 2026 20:52
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

ZDĄŻYĆ Z MARZENIAMI

(Koziegłowy) Słuchacze Koziegłowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku tańczą, śpiewają, odnoszą sukcesy i aktywnie uczestniczą w życiu gminy. W tym roku, również dzięki realizowanemu w ramach Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 projektowi „Zdążyć z marzeniami”. Głównym celem przedsięwzięcia jest podniesienie aktywności edukacyjnej i społecznej u 50 osób w wieku 60+, poprzez nowy program zajęć realizowany przez Koziegłowski Uniwersytet Trzeciego Wieku w partnerstwie z Gminą i Miastem Koziegłowy. W okresie realizacji projektu seniorzy objęci są bezpłatną edukacją podnoszącą kompetencje dotyczące żywienia, zdrowia i zdrowego stylu życia oraz wszelkimi działaniami wpływającymi pozytywnie na zwiększenie kompetencji kulturowych poprzez naukę sztuki teatralnej, tanecznej, wokalnej i animację kulturalną. Uczestnicy poznają także specyfikę pracy w różnych teatrach podczas 5 wizyt studyjnych i spektakli teatralnych. Finałem projektu będzie widowisko teatralno-muzyczne przygotowane przez samych seniorów.
Podziel się
Oceń

(Koziegłowy) Słuchacze Koziegłowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku tańczą, śpiewają, odnoszą sukcesy i aktywnie uczestniczą w życiu gminy. W tym roku, również dzięki realizowanemu w ramach Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 projektowi „Zdążyć z marzeniami”. Głównym celem przedsięwzięcia jest podniesienie aktywności edukacyjnej i społecznej u 50 osób w wieku 60+, poprzez nowy program zajęć realizowany przez Koziegłowski Uniwersytet Trzeciego Wieku w partnerstwie z Gminą i Miastem Koziegłowy. W okresie realizacji projektu seniorzy objęci są bezpłatną edukacją podnoszącą kompetencje dotyczące żywienia, zdrowia i zdrowego stylu życia oraz wszelkimi działaniami wpływającymi pozytywnie na zwiększenie kompetencji kulturowych poprzez naukę sztuki teatralnej, tanecznej, wokalnej i animację kulturalną. Uczestnicy poznają także specyfikę pracy w różnych teatrach podczas 5 wizyt studyjnych i spektakli teatralnych. Finałem projektu będzie widowisko teatralno-muzyczne przygotowane przez samych seniorów.


 

Zajęcia teatralne dla uczestników projektu rozpoczęły się już w kwietniu. Podczas pierwszych spotkań seniorzy zbierali osobiste opowieści i poznawali metody przekuwania ich w scenariusz teatralny. Robią to pod okiem wspaniałej aktorki, reżyserki i scenarzystki. Agnieszka Raj-Kubat jest absolwentką kulturoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim, studiów podyplomowych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Studium Aktorskiego Teatrów Lalkowych oraz dyplomowanym aktorem dramatyczny przy Związku Artystów Scen Polskich w Warszawie. Swój talent aktorski, reżyserski oraz nauczycielski z powodzeniem realizuje podczas zajęć teatralnych z seniorami, co potwierdzają uczestnicy zajęć.


 

Warsztaty edukacyjne zdrowego stylu życia to przede wszystkim zajęcia z dietetykiem i trenerem personalnym. Na spotkaniach seniorzy uczą się, w jaki sposób styl życia wpływa na występowanie chorób cywilizacyjnych, jakich dokonać zmian w sposobie odżywiania, aby zapobiec ich występowaniu i jak komponować dietę lekkostrawną. Poznają również podstawowe składniki odżywcze pożywienia, ich rolę, występowanie i zapotrzebowanie. W sierpniu rozpoczną się praktyczne warsztaty zdrowego odżywiania. Podczas zajęć wspólnie opracują diety, nauczą się, jak zamienić pyszne specjały na energię i idealną sylwetkę, przygotowywać będą potrawy zgodnie z zasadami zdrowego żywienia.


 

Zajęcia wokalno-muzyczne to nauka emisji głosu, rytmiki, pieśni, także tych związanych z regionem, tradycyjnych, ale w nowej ciekawej aranżacji. Grupy taneczne przygotowują układy taneczne i swoimi zdolnościami będą mogły chwalić się podczas konkursów czy przeglądów tanecznych dla seniorów. Warto również podkreślić, że seniorzy odwiedzili już Operę Śląską w Bytomiu i Teatr Żelazny w Katowicach.


 

- Ruch to zdrowie, taniec i śpiew daje radość i pozwala miło spędzić czas - potwierdzają uczestnicy projektu. (AB) Foto: UGiM Koziegłowy


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! J Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama