Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
poniedziałek, 10 listopada 2025 01:11
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

MISJA LEGENDA – MRZYGŁÓD

(Myszków) W sobotę 8 czerwca w Myszkowie-Mrzygłodzie rozegrała się gra miejska „Misja Legenda - Legenda o Mrzygłodzie”. Misja Legenda to projekt edukacyjno-rekreacyjny skierowany do rodzin z dziećmi w wieku szkolnym, w ramach którego powstała gra miejska oparta o interpretację legendy związanej z Mrzygłodem. Projekt „Misja Legenda - Legenda o Mrzygłodzie” zrealizowany został przez Fundację Puk Puk i sfinansowany ze środków Fundacji ORLEN - DAR SERCA.
Podziel się
Oceń

(Myszków) W sobotę 8 czerwca w Myszkowie-Mrzygłodzie rozegrała się gra miejska „Misja Legenda - Legenda o Mrzygłodzie”. Misja Legenda to projekt edukacyjno-rekreacyjny skierowany do rodzin z dziećmi w wieku szkolnym, w ramach którego powstała gra miejska oparta o interpretację legendy związanej z Mrzygłodem. Projekt „Misja Legenda - Legenda o Mrzygłodzie” zrealizowany został przez Fundację Puk Puk i sfinansowany ze środków Fundacji ORLEN - DAR SERCA.


 

Gra “Misja Legenda – Mrzygłód” tym razem osadzona została w przestrzeni dzielnicy Mrzygłód i polegała na podążaniu wyznaczoną trasą według wskazań zawartych w karcie wskazówek i rozwiązywaniu zaprezentowanych w niej zadań. Wpisanie wszystkich odpowiedzi we właściwe pola krzyżówki znajdującej się na odwrocie karty wskazówek skutkowało uzyskaniem hasła, będącego rozwiązaniem gry. Hasło upoważniało użytkownika do odebrania w ramach nagrody kart legendy zawierających jej zilustrowaną treść, zapakowanych w tekturowe pudełko z logiem Misji. Zarówno ilustracje jak i murale, które stanowiły dopełnienie gry w przestrzeni miejskiej i były rozmieszczone na jej trasie, wybrane zostały w wyniku konkursu plastycznego, natomiast opracowanie wskazówek do gry było wynikiem warsztatów projektowych, w których udział wzięli mieszkańcy miasta.


 

Wydarzenie stanowiło kontynuację projektu Misja Legenda z 2014 roku, kiedy to zrealizowana została pierwsza gra “O Barbarze, która rozpuściła majątek”. Murale wykonane wtedy w ramach gry, do dzisiaj można podziwiać w centralnej części Myszkowa. (AB) Foto: Fundacja Puk Puk


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Robert SkorekTreść komentarza: Dawał 5 zł ale nie umieliśmy podzielić na dwóch, nauczy się dawać 2 złData dodania komentarza: 3.11.2025, 12:33Źródło komentarza: MYSZKÓW. PIJANY KIEROWCA CHCIAŁ DAĆ ŁAPÓWKĘ POLICJANTOM. JEGO AUTO MIAŁO FAŁSZYWE TABLICE REJESTYRACYJNEAutor komentarza: KarolTreść komentarza: Kramy pod cmentarzem powinny zniknąć. 1 listopada to ekologiczny koszmar! Byle dużo, zniczy i plastikowych kwiatów. Przecież o zmarłych można pamiętać bez tego kiczowatego bizancjum. 1 listopada na cmentarz nie chodzę.Data dodania komentarza: 2.11.2025, 11:33Źródło komentarza: NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH PRAWO NIE DZIAŁAAutor komentarza: XxxTreść komentarza: Ja się pytam zarządców w całym powiecie. Dlaczego na cmentarzu nie segregują odpadów. Do jednego kubła lądują znicze szklane i plastikowe, wypalone świece tradycyjne i te z mechanizmami elektrycznymi oraz zużytymi bateriami, a także zwiędłe kwiaty w donicach z ziemią !!!?Data dodania komentarza: 2.11.2025, 11:27Źródło komentarza: NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH PRAWO NIE DZIAŁAAutor komentarza: AnielaTreść komentarza: Zamiast przepychać się 1 listopada wolimy spotkać się z rodziną przy kawie i powspominać o zmarłych a na cmentarz chodzimy przed pierwszy listopada. Warto tego dnia wybrać się na spacer do lasu niż wdychać smog z zniczy na cmentarzu.Data dodania komentarza: 2.11.2025, 11:17Źródło komentarza: NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH PRAWO NIE DZIAŁAAutor komentarza: KmicicTreść komentarza: Śmiercionośne, zbrodnicze i skorumpowane państwo polskie w tej bulwersującej sprawie, w osobie tej policjantki, pokazało swoje kolejne niszczycielskie oblicze!Data dodania komentarza: 27.10.2025, 15:31Źródło komentarza: POLICJANTKA OSKARŻONA O POBICIE UCZNIA. SPRAWA JUŻ W SĄDZIEAutor komentarza: AnnaTreść komentarza: Brawo nareszcie 👏👏👏👏 wstyd, że dopiero teraz !Data dodania komentarza: 21.10.2025, 14:12Źródło komentarza: Historyczny moment: Sejm przegłosował zakaz hodowli na futro! Kaczyński i Tusk za zakazem
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama