Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 16 lipca 2026 10:31
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

SMACZNIE, KOLOROWO I ŚWIĄTECZNIE

(Niegowa) W niedzielę 10 grudnia ub.r. odbył się coroczny Przegląd Stołów Bożonarodzeniowych w Niegowie. W organizację lokalnej imprezy zaangażowały się panie zrzeszone w kilkunastu kołach gospodyń wiejskich, tutejsi radni oraz dzieci skupione przy świetlicy wiejskiej. Wszyscy uczestnicy przeglądu mieli okazję skosztować wyjątkowych i pysznych dań świątecznych, w otoczeniu starannie wykonanych bożonarodzeniowych ozdób. Oprócz smakowania bożonarodzeniowych smakołyków można było również podziwiać stoiska z rękodziełem.
Podziel się
Oceń

(Niegowa) W niedzielę 10 grudnia ub.r. odbył się coroczny Przegląd Stołów Bożonarodzeniowych w Niegowie. W organizację lokalnej imprezy zaangażowały się panie zrzeszone w kilkunastu kołach gospodyń wiejskich, tutejsi radni oraz dzieci skupione przy świetlicy wiejskiej. Wszyscy uczestnicy przeglądu mieli okazję skosztować wyjątkowych i pysznych dań świątecznych, w otoczeniu starannie wykonanych bożonarodzeniowych ozdób. Oprócz smakowania bożonarodzeniowych smakołyków można było również podziwiać stoiska z rękodziełem.

 

Tegoroczny IV Przegląd Stołów Bożonarodzeniowych w Niegowie zorganizowany został w niedzielę 10 grudnia ub.r.. Udekorowane stoły, które wręcz „uginały się” od pysznych dań i świątecznych łakoci przygotowały panie zrzeszone w Kole Gospodyń Wiejskich z Ludwinowa, Tomiszowic, Postaszowic, Mzurowa, Łutowca, Niegowy, Gorzkowa Nowego, Trzebniowa, Dąbrowna, Koło Gospodyń Wiejskich „Wysokie Obcasy” z Bliżyc, „Kobiety bez Tandety” z Ludwinowa, Stowarzyszenie Berhmans oraz niegowscy radni.

 

Podczas tegorocznego przeglądu obok świątecznych potraw znalazły się również stoiska z rękodziełem. Ich wystawcami byli Rada Rodziców Przedszkola w Niegowie, Szkoła w Ludwinowie, Warsztaty Terapii Zajęciowej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z Ogorzelnika, „Aneta i Marta” oraz Ewelina Przybylak.

 

Udekorowaniem sceny oraz choinki (własnoręcznie wykonanymi świątecznymi pierniczkami) zajęły się dzieci, które uczęszczają na zajęcia w świetlicy wiejskiej. Wśród gości, którzy przybyli na IV Przegląd Stołów Bożonarodzeniowych wymienić można m.in. Wojewodę Śląskiego Mariusza Trepkę, Przewodniczącego Rady Powiatu Andrzeja Jastrzębskiego, Przewodniczącą Rady Krajowej Kół Gospodyń Wiejskich Bernadettę Niemczyk, Przewodniczącego Związku Gmin Jurajskich Adama Markowskiego, radnych gminy Niegowa oraz tutejszych sołtysów.

 

- Krótką modlitwą uroczystego otwarcia Przeglądu dokonał ksiądz kan. Bogumił Kowalski, a pomysłodawczyni i jednocześnie patron Przeglądu, wójt gminy Dorota Hajto-Mazur zaprosiła wszystkich na degustację. Wnioskując po pustych półmiskach, z zaproszenia skorzystano – przekazuje za pośrednictwem swojej strony internetowej niegowski urząd gminy. (es) Foto: UG Niegowa


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Tak wyglądają te spółeczki z nazwą "Eco" w całej Polsce Data dodania komentarza: 15.07.2026, 20:32 Źródło komentarza: SĄD W CZĘSTOCHOWIE ZAKAZAŁ ZWOŻENIA ODPADÓW DO PORAJA. JADĄ DO SKARŻYSKA-KAMIENNIEJ? Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: A dlaczego nie ma bezpośredniej transmisji z gabinetu burmistrza? Durnota władzy nie zna granic. Data dodania komentarza: 15.07.2026, 20:20 Źródło komentarza: Publiczna transmisja z basenu w Żarkach. Pytamy naszych czytelników co o tym sądzą? Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Ale sukces? Przy idiotycznych cenach papierosów ludzie radzą sobie jak mogą. Tej walki policja nigdy nie wygra! A wystarczyłoby gdyby legalne ceny były dostosowane do zarobków większości Polaków a nie do zarobków polityków. Data dodania komentarza: 15.07.2026, 20:11 Źródło komentarza: MYSZKÓW. POLICJANCI ZAREKWIROWALI NA TARGOWISKU W ŻARKACH PRAWIE 60 TYSIĘCY NIELEGALNYCH PAPIEROSÓW I TYTOŃ Autor komentarza: M. Treść komentarza: W ramach sprostowania treści artykułu. Nie trzy, tylko dwa auta uczestniczyly w tym zdarzeniu. Kia podjechala tylko, aby przepakować rzeczy z opla! Data dodania komentarza: 10.07.2026, 20:14 Źródło komentarza: Kolizja Myszków-Żarki. Ruch wahadłowy Autor komentarza: ? Treść komentarza: A co to ma do Dorsa? Data dodania komentarza: 6.07.2026, 10:34 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: zse Treść komentarza: W Myszkowie każda z dróg wygląda jak zasieki przeciwpancerne. Najwyraźniej władze tego grajdoła coś wiedzą, no bo jak inaczej można wytłumaczyć te demolkę miasta za dziesiątki milionów.? Data dodania komentarza: 3.07.2026, 16:21 Źródło komentarza: Rowy przeciwpancerne w powiecie Zawierciańskim
Reklama
Reklama
Reklama