Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
wtorek, 10 lutego 2026 09:19
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

FELIETON NA ŚNIADANIE: Włosie na grzbiecie prezesa

Powoli i mozolnie, wydaje się że niespiesznie, Anna Nemś sprząta gabinety i biura zawierciańskiego samorządu. Zdaniem niektórych, nawet tych z najbliższego otoczenia, dzierżona w jej rękach miotła wymiata zbyt wolno, a co gorsza – do niektórych zakamarków jeszcze nie dotarła. Póki co jej włosie na plecach poczuł Michał Wacławik, jeszcze do niedawna prezes ZKM-u.
FELIETON NA ŚNIADANIE: Włosie na grzbiecie prezesa

Autor: Zdjęcie: valeria_aksakova, na Freepik

Źródło: https://pl.freepik.com/autor/valeria-aksakova

Podziel się
Oceń

Trudno mówić o zaskoczeniu. Wacławik, nazywany przez niektórych pieszczotliwie „Miśkiem”, wiszącą nad nim miotłę musiał wyczuwać od dawna. A mówiąc precyzyjnie – od 19 tygodni i przeszło 130 dni, kiedy to Łukasz Konarski, któremu zawdzięczał prezesowski fotel, decyzją suwerena – ku swojemu zaskoczeniu - wyleciał z zawierciańskiego magistratu. 

Miotła wisiała i wisiała, a wiadomo, jak coś wisi to wcześniej czy później spaść musi. No i spadła. Tym samym Misiek, dołączył do wymiecionych wcześniej zauszników Konarskiego, i nie pomogły powyborcze kwiaty dla nowej szefowej i gratulacje – być może nawet całkiem szczere, bo sam o sobie raczył mawiać (i niewykluczone, że samemu sobie wmawiać), że polityką się brzydzi i właściwie w niej nie uczestniczy. Powyborczy hołd przed miotłą nie uchronił. Prezesa pozamiatano. 

Być może ręce sympatyków Pani Prezydent same składają się do oklasków, choć słabiej klaszczą Ci, którzy oczekiwali w ruchach kadrowych więcej pewności i zdecydowania i łypią okiem na tych ludzi poprzedniej władzy, których miotła jeszcze nie dosięgła. A być może nie dosięgnie wcale. Prawdziwą solą w oku sympatyków Pani Prezydent jest była prawa ręka byłego prezydenta, człowiek od propagandy i promocji, któremu pierwszemu wróżono podróż na miotle. 

Problemów z zamiataniem nie ma natomiast Agnieszka Rupniewska, nowa prezydent Zabrza, która – jak donosi prasa – w ciągu czterech miesięcy wymiotła ponad setkę urzędników. Nie, nie w akcie rewanżu na poprzedniczce tylko szukając oszczędności, bo w zabrzańskim skarbcu widać dno i podobno (tu znów donos prasowy) nawet wypłaty mogą stać pod znakiem zapytania. Ponieważ jednak równowaga w przyrodzie być musi to oprócz zwolnień były też przyjęcia do pracy. I tutaj, jakże szczęśliwie i przypadkowo, odnalazła się małżonka exprezydenta Konarskiego, Anna, która objęła intratne stanowisko prezesa Zabrzańskiej Agencji Realizacji Inwestycji. Przypadek? Zapewne! 

O prawdziwym szczęściu może mówić także Mariusz Grabarczyk, jeden z najwierniejszych druhów Konarskiego, były prezes ZGK, który w Zabrzu, tym tonącym w długach mieście, objął nie mniej intratną posadę prezesa ZBM-TBS. 

Jak widać nowa miotła, w zależności od kierunku machania, jednych wymiata z gabinetów, a innych do nich wrzuca. Cała sztuka polega na tym, aby złapać się miotły lecącej we właściwym kierunku. 


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Dorota WatołaTreść komentarza: To dotyczyło Starego Testamentu. Skoro Syn Boży przyjął Ciało dludzkie stał się widzialny. To dlaczego nie możemy malować Jego podobizny ? Dużo łatwiej się skupić na danym wydarzeniu zbawczym, rozważać i modlić się . Nie do papierka ale do Boga który zawsze żyje choć jest niewidzialny a papierek przypomina mi o Jego obecności.Data dodania komentarza: 4.02.2026, 16:04Źródło komentarza: Sekta czy nowy Kościół z Czatachowy? Ruszył proces o eksmisję księdza Daniela Galusa, który nazwał się Prorokiem J Autor komentarza: RedakcjaTreść komentarza: Tak oczywiście. Też doceniamy rolę pani Joanny w strukturach rządzenia! Historię ze stworzeniem stanowiska wiceburmistrza dla późniejszego starosty opisywaliśmy.Data dodania komentarza: 27.01.2026, 12:44Źródło komentarza: BURZLIWA SESJA W SPRAWIE SZKÓŁ. BURMISTRZ ŚLĘCZKA PRZEPRASZAAutor komentarza: TomekTreść komentarza: Przypomnę tylko że w Koziegłowach to nie rządzi Ślęczka tylko pani Kołodziejczyk. Pan redaktor pamięta jak kilka lat temu stworzono specjalnie etat wiceburmistrza by usadowić tam synalka (obecnie jest starostą) tej pani?Data dodania komentarza: 27.01.2026, 01:10Źródło komentarza: BURZLIWA SESJA W SPRAWIE SZKÓŁ. BURMISTRZ ŚLĘCZKA PRZEPRASZAAutor komentarza: Umieramy przrz SMOG !Treść komentarza: W Polsce z powodu smogu umiera przedwczesnie co roku oklo 40 tysiecy osob !Data dodania komentarza: 26.01.2026, 12:44Źródło komentarza: Pożegnanie z kopciuchem? Nie w naszych powiatach!Autor komentarza: KalinaTreść komentarza: Będzie co raz mniej ślubów kościelnych, co raz mniej dzieci będzie uczestniczyło w lekcji religii. Dlaczego? najmłodsze pokolenie, które teraz zawiera związki małżeńskie jest pokoleniem gdzie najszybciej spada odsetek wierzących.Data dodania komentarza: 25.01.2026, 16:13Źródło komentarza: MYSZKÓW. W 2025 ROKU ZAWARTO WIĘCEJ MAŁŻEŃSTW CYWILNYCH NIŻ KONKORDATOWYCH (KOŚCIELNYCH)Autor komentarza: ale bujdaTreść komentarza: ,,Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest pod w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań”Data dodania komentarza: 25.01.2026, 09:55Źródło komentarza: Sekta czy nowy Kościół z Czatachowy? Ruszył proces o eksmisję księdza Daniela Galusa, który nazwał się Prorokiem
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama