Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
środa, 12 listopada 2025 11:41
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

MYSZKOWSKA PAPIERNIA PRZEPRASZA ZA SMRÓD

Zarząd Schumacher Packaging Zakład Grudziądz Sp. z o.o, właściciel myszkowskiej papierni przysłał do burmistrza Myszkowa oficajalne pismo, w którym przeprasza za uciążliwości zapachowe w ostatnich tygodniach i wyjaśnia jak do nich doszło.
Podziel się
Oceń

PISMIO ZARZĄDU SCHUMACHER PACKAGING DO BURMISTRZA MYSZKOWA

"Stanowisko firmy Schumacher Packaging Zakład Grudziądz Sp. z o.o.

Myszków, 02.07.2024 r.
Burmistrz Miasta Myszkowa
u. Kościuszki 26, 42-300 Myszków


Stanowisko firmy Schumacher Packaging Zakład Grudziądz Sp. z o.o. 
w sprawie uciążliwości zapachowej.

Zarząd firmy Schumacher Packaging Zakład Grudziądz Sp. z o.o. informuje, że zapach, który 
w ciągu ostatnich 2-3 tygodni był odczuwalny w sąsiedztwie Papierni pochodził z naszej firmy. 
Głównym powodem zwiększonej emisji substancji o nieprzyjemnym chemicznym zapachu była 
wysoka temperatura zewnętrzna, utrudniająca proces napowietrzania w jednej z komór oraz 
podwyższony poziom parowania.


Niezwłocznie po zaistniałej sytuacji i po interwencji Burmistrza Miasta Myszkowa
oraz pracowników Urzędu Miasta podjęliśmy działania zmierzające do minimalizacji uciążliwości 
zapachowych poprzez zwiększony poziom napowietrzania ścieków i ich dodatkowe natlenianie oraz 
weryfikację całej instalacji do produkcji papieru. 

W ciągu najbliższych kilku tygodni przetestujemy i 
sprawdzimy także skuteczność środków neutralizujących lub ograniczających nieprzyjemny zapach. 
Dodatkowo dokonamy analizy możliwości zabudowy osłony komory napowietrzania nr 1 wraz z 
możliwością doczyszczania powietrza pochodzącego z procesu natleniania tej komory. Nakrywa 
powinna zmniejszyć stopień parowania, a zamontowane filtry powinny zredukować oddziaływanie
nieprzyjemnego zapachu na najbliższe otoczenie.

 Jednakże jest to proces kosztowny oraz długotrwały 
wymagający zgód i pozwoleń. Równolegle zweryfikujemy możliwość zastosowania dodatkowych 
kurtyn i osłon, które mogłyby ograniczyć rozprzestrzenianie się zapachu w sąsiedztwie oczyszczalni 
ścieków. Jednocześnie badamy czy były także inne czynniki, które mogły być również przyczyną 
powstałych uciążliwości.

Weryfikację uciążliwości i ich oddziaływania podejmowaliśmy wspólnie z zespołem 
przedstawicieli Urzędu Miasta oraz ZWiK w okresie ostatnich kilku tygodni. 
W dniu 30 czerwca 2024 roku w Papierni w Myszkowie zmagaliśmy się ze zwiększonym 
poziomem hałasu, którego powodem był głęboki zanik napięcia u dystrybutora - Tauron Dystrybucja 
S.A. Zanik napięcia spowodowany warunkami pogodowymi doprowadził do awaryjnego zatrzymania
całej instalacji w tym elektrociepłowni. 

W momencie zaniku napięcia, otworzył się parowy zawór 
bezpieczeństwa, którego celem jest ochrona części ciśnieniowej kotła przed awarią, co wywołało nagły, 
długotrwały wyrzut pary do atmosfery i wzmożony hałas. 
Była to sytuacja awaryjna, niekontrolowana, trwająca niespełna 2 godziny. Sytuacja ta wystąpiła 
pierwszy raz w takim wymiarze - nasz zakład nie miał na nią wpływu. Nasza Papiernia w trosce o 
oddziaływanie na środowisko w zakresie hałasu podjęła kilka miesięcy temu działania zmierzające do 
minimalizacji jego poziomu. W tym celu zamówiony został tłumik hałasu na układzie parowym, który 
zostanie zamontowany w ciągu najbliższych 3-4 tygodni, znacząco minimalizując jego poziom.

Za zaistniałe uciążliwości przepraszamy.
Zarząd Schumacher Packaging Zakład Grudziądz Sp. z o.o"


Napisz komentarz

Komentarze

Tłusty robaczek 05.07.2024 07:52
Arogancja władz Miasta, Powiatu, Sanepidu, Prokuratury oraz Szuchmachera bije wszelakie rekordy. Zadaje wiec publicznie pytanie - dlaczego nie wpakowano właścicielowi kary? Dlaczego nie zlikwidowano tego GIGANTYCZNEGO SMRODU? A Jaśnie nam panujący Radni z Komisyji Ochrony Zdrowia siedzą na tyłkach? No dlaczego tak jest? NO DLACZEGO?????!!!! SKANDAL NA 1000 FAJEREK !!!!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AleksandraTreść komentarza: Mamy 107 rocznicę odzyskania Niepodległości Polski 🇵🇱 oraz 107 rocznicę kiedy Polki otrzymały równe z mężczyznami prawa wyborcze. W roku 1918 Naczelnik Państwa Józef Piłsudski podpisał dekret o ordynacji wyborczej. Pamiętajmy wolność nie jest nam dana na zawsze. Dziś PiS i Konfederacja czy konfa Brauna próbują nam te prawa odbierać. Kobiety głosujące na nich te prawa same sobie będą odbierać !!! Z okazji święta Polski przypomnijmy kobiety, które też walczyły o niepodległość 🇵🇱 Zofia Moraczewska, Aleksandra Szczerbińska, Wanda Gertz, Zofia Zawiszanka, Helena Bujwidówna, Aleksandra Zagórska, Stefania KudelskaData dodania komentarza: 11.11.2025, 14:56Źródło komentarza: Jak wieszać flagę państwową? Jest kilka pułapekAutor komentarza: Robert SkorekTreść komentarza: Dawał 5 zł ale nie umieliśmy podzielić na dwóch, nauczy się dawać 2 złData dodania komentarza: 3.11.2025, 12:33Źródło komentarza: MYSZKÓW. PIJANY KIEROWCA CHCIAŁ DAĆ ŁAPÓWKĘ POLICJANTOM. JEGO AUTO MIAŁO FAŁSZYWE TABLICE REJESTYRACYJNEAutor komentarza: KarolTreść komentarza: Kramy pod cmentarzem powinny zniknąć. 1 listopada to ekologiczny koszmar! Byle dużo, zniczy i plastikowych kwiatów. Przecież o zmarłych można pamiętać bez tego kiczowatego bizancjum. 1 listopada na cmentarz nie chodzę.Data dodania komentarza: 2.11.2025, 11:33Źródło komentarza: NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH PRAWO NIE DZIAŁAAutor komentarza: XxxTreść komentarza: Ja się pytam zarządców w całym powiecie. Dlaczego na cmentarzu nie segregują odpadów. Do jednego kubła lądują znicze szklane i plastikowe, wypalone świece tradycyjne i te z mechanizmami elektrycznymi oraz zużytymi bateriami, a także zwiędłe kwiaty w donicach z ziemią !!!?Data dodania komentarza: 2.11.2025, 11:27Źródło komentarza: NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH PRAWO NIE DZIAŁAAutor komentarza: AnielaTreść komentarza: Zamiast przepychać się 1 listopada wolimy spotkać się z rodziną przy kawie i powspominać o zmarłych a na cmentarz chodzimy przed pierwszy listopada. Warto tego dnia wybrać się na spacer do lasu niż wdychać smog z zniczy na cmentarzu.Data dodania komentarza: 2.11.2025, 11:17Źródło komentarza: NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH PRAWO NIE DZIAŁAAutor komentarza: KmicicTreść komentarza: Śmiercionośne, zbrodnicze i skorumpowane państwo polskie w tej bulwersującej sprawie, w osobie tej policjantki, pokazało swoje kolejne niszczycielskie oblicze!Data dodania komentarza: 27.10.2025, 15:31Źródło komentarza: POLICJANTKA OSKARŻONA O POBICIE UCZNIA. SPRAWA JUŻ W SĄDZIE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama