Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
środa, 18 marca 2026 11:46
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

MYSZKÓW. 19-LATEK STANIE PRZED SĄDEM ZA USIŁOWANIE ZABÓJSTWA

Prokuratura Rejonowa w Myszkowie skierowała do Sądu Okręgowego w Częstochowie akt oskarżenia przeciwko 19-letniemu Mariuszowi P., w sprawie usiłowania zabójstwa kuriera i w związku z rozbojem , którego dopuścił się w sierpniu 2023 roku w Ostrowie w powiecie myszkowskim.
arc
Prokurator Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie
Podziel się
Oceń

W śledztwie ustalono, że 18-letni mieszkaniec Bytomia Mariusz P. zawarł szereg umów pożyczek, których nie był w stanie spłacić . Wtedy wpadł na pomysł zamówienia na fikcyjne dane drogiego sprzętu elektronicznego, za który nie miał zamiaru zapłacić. Zamawiając sprzęt za pobraniem opłaty przy odbiorze paczki, Mariusz P. posługiwał się maskowanym numerem IP, nieprawidłowym numerem telefonu oraz wskazywał jako miejsce odbioru ustronne miejsce.  

- 29 sierpnia 2023 roku 61-letni pracownik firmy kurierskiej udał się do miejscowości Ostrów, celem dostarczenia przesyłki zawierającej sprzęt elektroniczny o wartości około 13.000 zł. Towar ten został uprzednio zamówiony przez Mariusza P. w jednym ze sklepów internetowych. Gdy kurier przybył pod wskazany adres podszedł do niego oskarżony i dwukrotnie uderzył go dużym kamieniem w głowę, powodując utratę przytomności. Wtedy sprawca zabrał przesyłkę i oddalił się z miejsca zdarzenia. Skradzione rzeczy sprzedał w lombardach na terenie Wrocławia - informuje prokurator Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej  w Częstochowie.

Obrażenia, które odniósł kurier  zagrażały jego życiu. Mężczyzna został wypisany ze szpitala dopiero w tym  roku. Jego  stan zdrowia w dalszym ciągu nie pozwala na przesłuchanie go w charakterze świadka.

5 września 2023 roku firma kurierka poinformowała Policję, że w tym dniu w Myszkowie ma zostać doręczona przesyłka ze sprzętem elektronicznym o wartości około 15000 zł. W związku ze zgłoszeniem pod wskazany adres udał się kurier wraz z policjantami, których zadaniem było zapewnienie mu bezpieczeństwa. Na miejscu był już  Mariusz P., który zatrzymał samochód firmy kurierskiej i oświadczył, że oczekuje na przesyłkę. Wtedy  został zatrzymany przez policjantów. W jego plecaku  był  metalowy młotek, nóż motylkowy, gumowe rękawiczki, kominiarka i opaski zaciskowe.

W śledztwie prokurator przedstawił Mariuszowi P. zarzuty usiłowania zabójstwa kuriera w związku z rozbojem na jego osobie oraz usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Oskarżony przyznał się do rozboju  29 sierpnia 2023 roku i usiłowania rozboju 5 września 2023 roku. Mariusz P. nie przyznał się natomiast do usiłowania zbrodni zabójstwa.

Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec oskarżonego tymczasowe aresztowanie.

Mariusz P. nie był w przeszłości karany.

Zarzucane oskarżonemu przestępstwo usiłowania zabójstwa jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 12 do 15 lat, karą 25 lat pozbawienia wolności albo karą dożywotniego pozbawiania wolności.


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Brudna, śmierdząca Jura zapraszamy !Treść komentarza: Większość mieszkańców Jury kocha swój smog . I nie przeszkadza im, że truje. 😂 brud też nie przeszkadza :(Data dodania komentarza: 15.03.2026, 10:43Źródło komentarza: ZIMĄ SMOG WIOSNĄ PIACH. DLACZEGO JURA NIE LUBI TURYSTÓW?Autor komentarza: Brać się za miotłyTreść komentarza: Jaki przykład dajemy młodym ludziom! Czego ich uczymy, że brud na ulicach to nie problem. Czy nasze gminy naprawę są takie biedne, że nie mają na miotły? Wstyd rządzący wstyd. A zimą jak nie ma śniegu to nie można na bieżąco sprzątać? Zresztą od kilku tygodniu już śniegu nie ma to na co czekać!!!!😤Data dodania komentarza: 14.03.2026, 08:51Źródło komentarza: ZIMĄ SMOG WIOSNĄ PIACH. DLACZEGO JURA NIE LUBI TURYSTÓW?Autor komentarza: KatarzynaTreść komentarza: Tylko człowiek zatruwa swoje jedzenie (pestycydy) i mając teraz wiedzę i inne możliwości ogrzewania naszych domów zatruwa powietrze (smog, który m.in. Związek benzo[a]piren – substancję rakotwórczą) i dziwimy się, że chorujemy. Będziemy chorować niestety to przykre ale sami to sobie robimy. Zgadzamy się jako społeczeństwo na smog i na pestycydy i antybiotyki w mięsie.Data dodania komentarza: 14.03.2026, 08:45Źródło komentarza: ZIMĄ SMOG WIOSNĄ PIACH. DLACZEGO JURA NIE LUBI TURYSTÓW?Autor komentarza: Smog zabijaTreść komentarza: SROZE zabija 😤Data dodania komentarza: 14.03.2026, 08:38Źródło komentarza: ZIMĄ SMOG WIOSNĄ PIACH. DLACZEGO JURA NIE LUBI TURYSTÓW?Autor komentarza: Lewicowiec (nie lewak)Treść komentarza: JESTEM ZDZIWIONY...???!!!! Jako LEWACKA gazeta powinniście się raczej zając moralnością np. takiego Matyjaszczyka i jego lewacką częstochowską ośmiornicą (bo CBS lub ABW już kilku zatrzymało). Przecież was, tak oddanych lewackich ateistów, powinno walić co wyprawiają miedzy sobą katolicy. Dla was jest to całkowicie obce i niezrozumiałe. towarzystwo.Data dodania komentarza: 10.03.2026, 19:35Źródło komentarza: BISKUP SIEDLECKI STANOWCZO ODRADZA WIERNYM UCZESTNICTWO W SPOTKANIACH ZE SUSPENDOWANYM KS. GALUSEM ZE WSPÓLNOTY W CZATACHOWIE. KS. GALUS ODPOWIADA BISKUPOWIAutor komentarza: RowerzystaTreść komentarza: Niestety w naszej okolicy więcej SROZE niż OZE. SROZE dusi, śmierdzi i oddychać nie ma czym 😤Data dodania komentarza: 10.03.2026, 13:47Źródło komentarza: ZIMĄ SMOG WIOSNĄ PIACH. DLACZEGO JURA NIE LUBI TURYSTÓW?
Reklama
Reklama
Reklama