KOŁODZIEJCZYK MILCZY W SPRAWIE DZIAŁKI 89. A MIESZKAŃCY DONOSZĄ O KOLEJNYCH NIERUCHOMOŚCIACH!

  • 31.07.2022, 18:07
  • Jarosław Mazanek
zuk-kozieglowy-czysci-prywatna-dzialke.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

„GMINNY ZUK KARCZUJE POLE STAROSTY KOŁODZIEJCZYKA!” pisaliśmy 13 maja. Tydzień później: GMINA I ZUK „IDĄ W ZAPARTE” KOŁODZIEJCZYK MILCZY. I w zasadzie nic się nie zmienia. Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk ani słowem nie odniósł się do zarzutów, że wykorzystuje gminny ZUK do karczowania swojej działki nr 89 w Krusinie. Wartość pracy wykonanej przez zakład budżetowy z Koziegłów to nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, których starosta z Cynkowa nie wydał, bo usługę wykonano mu ze środków i pieniędzy gminy Koziegłowy. Pracownicy gminy wycięli krzaki, drzewa, wywieźli śmieci. Wszystko na koszt gminy Koziegłowy. ZUK twierdzi, że… wszystkim mieszkańcom tak pomagają, co wywołuje reakcje śmiechu. A mieszkańcy donoszą o nowych przypadkach, kiedy widzieli sprzęt ZUK-u na prywatnych działkach osób z bliskiego kręgu rządzących od lat gminą Koziegłowy. 

Matka starosty, Joanna Kołodziejczyk z kolei zaprzecza, aby to ZUK wykonał jej w 2021 roku wymianę płotu. ZUK miał tylko „przebudować przyłącze, które kolidowało z nowym ogrodzeniem”. Gratis? Na to pytanie, które zadaliśmy w poprzednim artykule Przewodnicząca Rady GiM Koziegłowy też nie udzieliła odpowiedzi. Bez względu na powód wymiany przyłącza, zawsze jest to koszt po stronie właściciela nieruchomości. Czy zapłaciła Pani za wymianę przyłącza? -ponawiamy publiczne pytanie. 
Częściowo światło na to, jak to jest z przyłączami w gminie Koziegłowy rzucił nam jeden z Czytelników: -Bardzo dobry artykuł. Sam miałem awarię na przyłączu. ZUK zakręcił zasuwę, która okazała się zniszczona, więc założyli jakąś opaskę. Wymieniłem cieknący odcinek przyłącza w piwnicy, z tym co na podwórku się wstrzymuję, bo mi znajomy, co w ZUK pracuje powiedział, że jak jest się „miłym”, to mogą to oni zrobić, napiszą, że usuwali awarię na wodociągu, nie na przyłączu. I kilka tysięcy zaoszczędzę. Może tak było u pani Kołodziejczyk, że w dokumentach nie ma śladu po wymianie przyłącza, jest „usuwanie awarii”?
Joanna Kołodziejczyk mimo obietnicy nie wysłała do nas kopii rachunków za wymianę płotu, co rzekomo ma potwierdzać, że nie robił tego ZUK. Przy okazji upomnimy się o ten trzeci, za wymianę przyłącza. Zapłaciła pani, czy ZUK zrobił to jako zgłoszenie awarii?
Wykorzystywanie mienia i pracowników gminnych przez rodzinę starosty Piotra Kołodziejczyka jakby obudziło mieszkańców i zaczęli sobie przypominać, gdzie i kogo z najbliższego kręgu osób rządzących gminą Koziegłowy widzieli na odrabianiu pańszczyzny. Wkrótce będziemy mogli napisać o działce przy ulicy Żareckiej. Czyja jest i co tam robił ZUK. Robi się coraz ciekawiej…
Anonimowy czytelnik: PRZYJRZYJCIE SIĘ FOTOWOLTAICE!
Niestety używając wysokiego stopnia anonimowości, za pośrednictwem serwisu uniemożliwiającego zwrotny kontakt „anonymousemail.me” inny mieszkaniec gminy pisze o tym, żebyśmy przyjrzeli się kto w gminie Koziegłowy miał szansę na dotację do fotowoltaiki: „gratuluję  świetnego artykułu odnośnie wykorzystywania ZUK przez starostę i przewodniczącą rady. Fajnie jakby też udało się Państwu opisać prawdę na temat dotacji do paneli/fotowoltaiki/pomp w gminie Koziegłowy. Każdy wie, że tylko urzędnicy i ich rodziny łapią się na wszystkie dotacje”. Nie oceniamy prawdziwości tego stwierdzenia. Drodzy mieszkańcy: jak to prawda, pomóżcie rozszyfrować te powiązania rodzinno-zawodowo-koteryjne!

czytaj też o tej pisowskiej aferze:

https://www.gazetamyszkowska.pl/wiadomosci/8288,my-z-reklamacja-zuk-nie-posprzatal-staroscie-dokladnie

https://www.gazetamyszkowska.pl/wiadomosci/8173,tajemnice-dzialki-89-starosty-z-pis-u-gmina-i-zuk-ida-w-zaparte-kolodziejczyk-milczy

https://www.gazetamyszkowska.pl/wiadomosci/8144,tajemnice-dzialki-89-gminny-zuk-karczuje-pole-starosty-kolodziejczyka

Jarosław Mazanek

Czy sprawą działki 89 powinna zająć się prokuratura?

Zdjęcia (20)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe