SPOTKANIA Z MUNDUROWYMI

  • 01.02.2021, 15:31 (aktualizacja 01.02.2021, 15:33)
  • red
SPOTKANIA Z MUNDUROWYMI
(powiat myszkowski) Do samego końca wakacji myszkowscy policjanci spotykali się z dziećmi i młodzieżą, które wypoczywały na terenie naszego powiatu. Spotkania edukacyjne i profilaktyczne organizowane były w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”. Mundurowi spotkali się z dziećmi w Jastrzębiu, Mirowie i Żarkach.

Policjanci przybliżali najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa. - Zwracali uwagę, aby wybierać tylko strzeżone kąpieliska i stosować się do regulaminu oraz znaków ustawionych przy wodzie. W trakcie zajęć mundurowi wskazywali również na takie formy zabawy oraz spędzania wolnego czasu, by wakacyjny wypoczynek był bezpieczny. Omówili przy tym mogące wystąpić zagrożenia i sposoby ich unikania – informuje Komenda Powiatowa Policji w Myszkowie.
Nie zabrakło również kwestii bezpieczeństwa w miejscach publicznych i w ruchu drogowym. Nieco czasu poświęcono też na obecną sytuację epidemiczną. Zajęcia profilaktyczne były również świetną okazją do tego, by przestrzec dzieci przed środkami psychoaktywnymi.
- W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą” przeprowadzony został konkurs pt. „Jak dzieci widzą bezpieczeństwo nad wodą”. Cztery najlepsze miejsca uhonorowano. Żaden uczestnik nie został pominięty i otrzymał drobny upominek. Na koniec spotkania policjanci życzyli młodzieży udanego i bezpiecznego wypoczynku oraz owocnego roku szkolnego – przekazuje myszkowska policja. (es) Foto: KPP Myszków

red

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe