RUSZAJĄ SZCZEPIENIA W POWIECIE

  • 03.01.2021, 13:25
RUSZAJĄ SZCZEPIENIA W POWIECIE Foto: Starostwo Powiatowe w Myszkowie
(Myszków) Już jutro (w poniedziałek, 4 stycznia) rozpocznie się szczepienie przeciwko Covid-19 dla personelu myszkowskiego szpitala. Jak przekazał przed kilkoma dniami Starosta Piotr Kołodziejczyk, zgłosiło się 240 osób spośród pracowników placówki, którzy wyrazili chęć wzięcia udziału w szczepieniach.

Podczas grudniowej sesji Rady Powiatu w Myszkowie (30.12) Starosta Piotr Kołodziejczyk poinformował, że na szczepienie przeciwko Covid-19 zapisało się 240 pracowników Szpitala Powiatowego w Myszkowie. Pierwsze szczepionki mają dotrzeć do Myszkowa jutro (w poniedziałek, 4 stycznia). Dostarczone zostanie 150 szczepionek, kolejna partia dotrze w następnych dniach. Początkowo planowano dostarczenie wszystkich 300 szczepionek jednocześnie, ale ze względu na liczbę osób, które zapisały się na szczepienie (240) postanowiono podzielić tę liczbę na dwie partie, z nadzieją, że w najbliższym czasie zapisze się jeszcze dodatkowe 60 osób.

Radni Rafał Kępski i Dorota Kaim-Hagar apelowali, by promować szczepienia i informować mieszkańców o rozpoczynających się w naszym powiecie szczepieniach. D. Kaim-Hagar proponowała również, by zachęcać pracowników Szpitala Powiatowego do zapisania się na szczepienie, by liczba zaszczepionych medyków była jak najwyższa.

Starosta Piotr Kołodziejczyk dodał, że szczepienia rozpoczną się 4 stycznia i będą prowadzone również w soboty.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe