TRASA ROWEROWA ZA PRAWIE 9 MILONÓW POŁĄCZY ŻARKI I OLSZTYN

  • 23.04.2020, 13:17
  • Edyta Superson
TRASA ROWEROWA  ZA PRAWIE 9 MILONÓW  POŁĄCZY ŻARKI I OLSZTYN
(Żarki) Żarki i Olsztyn połączone zostaną trasą rowerową. Inwestycja kosztować będzie prawie 9 milionów złotych. Na trasie liczącej 10,4 kilometra powstaną trzy miejsca obsługi rowerzystów. Przetarg na tę inwestycję prowadzić będzie gmina Olsztyn, która jest liderem projektu.

Żarki i Olsztyn wspólnie przygotowały projekt budowy Regionalnej Trasy Rowerowej, która ma połączyć atrakcyjne jurajskie fragmenty obu miejscowości. Projekt zdobył dofinansowanie unijne w wysokości nieco ponad 6,4 miliona złotych. Cała inwestycja kosztować będzie ponad 8,9 mln zł.
- Zgłoszony projekt nosi tytuł „Budowa trasy rowerowej w ciągu Regionalnej Trasy Rowerowej (RTR) na odcinku Zrębice, Krasawa – Gmina Olsztyn; Suliszowice, Jaroszów – Gmina Żarki. Mamy już doświadczenie w budowaniu tras rowerowych z sąsiednimi gminami. Współpracowaliśmy już z Niegową i Janowem. W ramach tego projektu będzie to współpraca z Gminą Olsztyn - informuje burmistrz Żarek Klemens Podlejski.
Pod koniec marca w Urzędzie Marszałkowskim projekt Żarek i Olsztyna wybrano do dofinansowania. Drugi wybrany wtedy projekt zgłosiło Miasto Ustroń.
- Mamy trzydzieści dni od otrzymania informacji o wynikach konkursu na ogłoszenie przetargu w ramach formuły „zaprojektuj i wybuduj”. Przetarg ogłosi lider projektu, czyli Gmina Olsztyn – wyjaśnia burmistrz Podlejski.
Asfaltowa trasa rowerowa o długości 10,4 kilometra wejdzie w skład trasy krajowej nr 17. Wzdłuż niej powstaną trzy miejsca obsługi rowerzystów – w Zrębicach, na początku Suliszowic przy Leśniczówce oraz na tzw. Górce w połowie trasy Suliszowice-Jaroszów. (es) Foto: materiały prasowe

Edyta Superson

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe