STATUETKI „PROMOTOR MYSZKOWA” ROZDANE PO RAZ PIĘTNASTY

  • 18.02.2020, 08:20
  • Tomasz
STATUETKI „PROMOTOR MYSZKOWA” ROZDANE PO RAZ PIĘTNASTY
(Myszków) Na początku lutego odbyła się Gala Promotor Myszkowa. Już po raz piętnasty miasto uhonorowało mieszkańców, organizacje i przedsiębiorstwa, które promują Myszków. Statuetki przyznano w kilku kategoriach. O oprawę muzyczną wydarzenia zadbała Myszkovia Band i Piotr Tłustochowicz.

(Myszków) Na początku lutego odbyła się Gala Promotor Myszkowa. Już po raz piętnasty miasto uhonorowało mieszkańców, organizacje i przedsiębiorstwa, które promują Myszków. Statuetki przyznano w kilku kategoriach. O oprawę muzyczną wydarzenia zadbała Myszkovia Band i Piotr Tłustochowicz.


 

Tegoroczna, XV Gala Promotor Myszkowa odbyła się w Miejskim Domu Kultury w piątek, 7 lutego. Po raz piętnasty miasto zorganizowało wydarzenie, mające na celu uhonorowanie mieszkańców, sportowców, ludzi związanych z kulturą, instytucji, organizacji, stowarzyszeń, firm, które działają na rzecz rozwoju Myszkowa i promują miasto swoją działalnością.


 

Oprawę muzyczną zapewniła Myszkovia Band ze specjalnym udziałem Piotra Tłustochowicza. Galę poprowadziła Katarzyna Miklas.


 

Tango i muzyka filmowa były motywem przewodnim pierwszej części gali, podczas której wystąpili Joanna i Mateusz – para tańca klasy S. W drugiej części uroczystości na scenie Miejskiego Domu Kultury w Myszkowie wystąpił aktor i wokalista Marcin Januszkiewicz.


 

Gala została zorganizowana przez Referat Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Myszków we współpracy z Sebastianem Rucińskim, Tomaszem Wójcikiem, Katarzyną Miklas, Aleksandrą Podgórską oraz pracownikami Miejskiego Domu Kultury.


 

Laureatami tegorocznej Gali Promotor Myszkowa 2019 w kategorii „Przedsiębiorstwo” zostali: Zygmunt Kruzel – w drugiej połowie lat 60. rozpoczął swoją działalność – produkcję modeli odlewniczych z drewna. Jednoosobowy zakład rozwinął się z upływem lat w 50-osobową firmę. W zawodzie modelarz odlewniczy wykształcił około 20 czeladników. Jego formy pod odlewy wędrują nie tylko po Polsce, ale i całej Europie. Jedna z nich to rozeta, znajdująca się u bram Jasnej Góry.


 

Kolejnym uhonorowanym w tej kategorii został Aleksander Błaszak (Winnica Rajska) – rodzinna winnica, uhonorowana np. w konkursie Polskich Win oraz Wine Expo Poland Awards. Statuetkę otrzymała również Kwiaciarnia Róża – prowadzona przez Aleksandrę i Tadeusza Skrzypulców kwiaciarnia to firma rodzinna, nad którą piecze sprawują kolejne pokolenia.


 

W kategorii „Kultura” statuetkę odebrał Marcin Pilis – pisarz, autor takich powieści jak „Łąka umarłych”, „Opowieść nawiasowa”, „Relikwia”, czy też „Zemsta kobiet”. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała poetka Bogumiła Adamek.


 

W kategorii „Sport” nagrodzona została Natalia Rok. Zawodniczka klubu bokserskiego LKS Myszków ma na swoim koncie sukcesy krajowe i międzynarodowe. Jest członkinią Kadry Narodowej i przygotowuje się do kwalifikacji olimpijskich.


 

Statuetka w kategorii „Entuzjasta Myszkowski” powędrowała do Roberta Tuory. Właściciel pizzerii Capri jest społecznikiem i członkiem Myszkowskiego Klubu Motocyklowego. Tytuł „Entuzjasty Myszkowskiego” w tym roku otrzymali również Myszkowscy Łowcy Burz. Trzyosobowy zespół, w skład którego wchodzą Sebastian Burzyński, Adrian Kaptacz i Tomasz Ligudziński informuje mieszkańców o sytuacji pogodowej w regionie. Myszkowscy Łowcy Burz mają szerokie grono odbiorców i sympatyków. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Moc Pokoleń.


 

Statuetka w kategorii „Przyjaciel Miasta” w tym roku otrzymał poseł Mariusz Trepka. (es) Foto: A. Paterek/UM Myszków

Tomasz

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe