MyszkówWydarzenia

news_panelZmarł Józef Milewski

(Myszków, Niegowa) W poniedziałek 18 listopada w wieku 61 lat zmarł Józef Milewski, polityk, społecznik, wieloletni działacz sportowy. Jego pracy swoje najlepsze lata zawdzięczał klub piłkarski, jego ukochana Jura Niegowa. Przez wiele lat gdy mówiło się: „piłka nożna w Niegowie” to automatycznie myśleliśmy: Milewski. Czy po prostu Józek, jak mówili o nim przyjaciele, współpracownicy, a nawet przeciwnicy polityczni. Bo działalność polityczna i społeczna Józefa Milewskiego to druga, nieodłączna strona jego natury. Milewski przez wiele lat był radnym w Radzie Gminy Niegowa, przez kilka kadencji jej Przewodniczącym. Zawodowo związany  z bankowością, był twórcą sukcesu Jurajskiego Banku Spółdzielczego w Niegowie, który z malutkiej biednej placówki w szczytowym rozwoju konkurował z dużo większymi bankami spółdzielczymi w regionie. JBS – można powiedzieć- dzieło życia  Józefa Milewskiego, który został (niestety nie bez błędów popełnionych przez Zarząd i Radę Nadzorczą banku) przejęty i dziś jest częścią Krakowskiego Banku Spółdzielczego.  Milewski z kolei zaangażował się w pracę nad rozbudową sieci placówek SK BANK-u, gdzie przed chorobą był odpowiedzialny za rozwój sieci banku w woj. śląskim.


O Józefie Milewskim można by pisać i mówić długo. Na pewno był barwną postacią, człowiekiem, który wszystko, w co się angażował, robił z pasją. Wszystko jedno, czy była to działalność społeczna, polityczna, czy sportowa. Będzie nam go brakować.


Rodzina, przyjaciele, koledzy, zapewne mnóstwo przedstawicieli różnych organizacji, których był Józef był członkiem lub je wspierał pożegnają ś.p. Józefa Milewskiego podczas Mszy św. w Niegowie w czwartek 21 listopada o godz. 14.00, po której ciało zmarłego zostanie odprowadzone na cmentarz parafialny w Niegowie. Bo choć ostatnie lata Józef Milewski spędził w Myszkowie, większa część jego życia prywatnego i zawodowego to ukochana Niegowa.


Jarosław Mazanek


Opublikowano: 2013-11-20 16:56:26 UTC


edward 

(22 Nov 20:24)

Jeśli uznajemy że każdy z nas ma prawo do błędu-co wynika z natury ludzkiej-to można śmiało powiedzieć-odszedł Wielki Człowiek. Znałem JÓZKA ze szkoły-już wtedy rozpierała Go energia,ale ja osobiście nie spodziewałem że tak dużo zrobi i tak daleko zajdzie. Można śmiało powiedzieć trawestując słynne przysłowie-zastał Niegowę drewnianą zostawił murowaną. Pamięć o TOBIE będzie wieczna.
Działki_marii_kuziorowicz_to_jedne_z_wielu__czy_pozostali_właściciele_też_zdecydują_się_na_walkę_z_gminą_window


-_rodzina_przedstawiana_jest_dziś_w_polsce_jako_potencjalne_źródło_zagrożenia_-_mówił_w_myszkowie_grzegorz_braun_window

Marsz_ku_czci_Żołnierzy_wyklętych_zorganizowano_w_myszkowie_po_raz_pierwszy


20150215_115410_window

Mariusz_cierpisz_w_hali_vistalexu_gdzie_już_ruszyły_z_produkcja_nowe_przedsiebiorstwa_window


Pierwszaki_obiecały_pilnie_się_uczyć__szanować_wszystkich_swych_kolegoów_i_koleżanki_oraz_rozsławiać_dobre_imię_szkoły_window