MyszkówWydarzenia

news_panelZmarł Józef Milewski

(Myszków, Niegowa) W poniedziałek 18 listopada w wieku 61 lat zmarł Józef Milewski, polityk, społecznik, wieloletni działacz sportowy. Jego pracy swoje najlepsze lata zawdzięczał klub piłkarski, jego ukochana Jura Niegowa. Przez wiele lat gdy mówiło się: „piłka nożna w Niegowie” to automatycznie myśleliśmy: Milewski. Czy po prostu Józek, jak mówili o nim przyjaciele, współpracownicy, a nawet przeciwnicy polityczni. Bo działalność polityczna i społeczna Józefa Milewskiego to druga, nieodłączna strona jego natury. Milewski przez wiele lat był radnym w Radzie Gminy Niegowa, przez kilka kadencji jej Przewodniczącym. Zawodowo związany  z bankowością, był twórcą sukcesu Jurajskiego Banku Spółdzielczego w Niegowie, który z malutkiej biednej placówki w szczytowym rozwoju konkurował z dużo większymi bankami spółdzielczymi w regionie. JBS – można powiedzieć- dzieło życia  Józefa Milewskiego, który został (niestety nie bez błędów popełnionych przez Zarząd i Radę Nadzorczą banku) przejęty i dziś jest częścią Krakowskiego Banku Spółdzielczego.  Milewski z kolei zaangażował się w pracę nad rozbudową sieci placówek SK BANK-u, gdzie przed chorobą był odpowiedzialny za rozwój sieci banku w woj. śląskim.


O Józefie Milewskim można by pisać i mówić długo. Na pewno był barwną postacią, człowiekiem, który wszystko, w co się angażował, robił z pasją. Wszystko jedno, czy była to działalność społeczna, polityczna, czy sportowa. Będzie nam go brakować.


Rodzina, przyjaciele, koledzy, zapewne mnóstwo przedstawicieli różnych organizacji, których był Józef był członkiem lub je wspierał pożegnają ś.p. Józefa Milewskiego podczas Mszy św. w Niegowie w czwartek 21 listopada o godz. 14.00, po której ciało zmarłego zostanie odprowadzone na cmentarz parafialny w Niegowie. Bo choć ostatnie lata Józef Milewski spędził w Myszkowie, większa część jego życia prywatnego i zawodowego to ukochana Niegowa.


Jarosław Mazanek


Opublikowano: 2013-11-20 16:56:26 UTC


edward 

(22 Nov 20:24)

Jeśli uznajemy że każdy z nas ma prawo do błędu-co wynika z natury ludzkiej-to można śmiało powiedzieć-odszedł Wielki Człowiek. Znałem JÓZKA ze szkoły-już wtedy rozpierała Go energia,ale ja osobiście nie spodziewałem że tak dużo zrobi i tak daleko zajdzie. Można śmiało powiedzieć trawestując słynne przysłowie-zastał Niegowę drewnianą zostawił murowaną. Pamięć o TOBIE będzie wieczna.


-_rodzina_przedstawiana_jest_dziś_w_polsce_jako_potencjalne_źródło_zagrożenia_-_mówił_w_myszkowie_grzegorz_braun_window

Burmistrz_jacek_Ślęczka_i_przewodnicząca_rady_gim_joanna_kołodziejczyk_przekazali_klucz_do_bram_miasta_window


Kamil_gradek__w_biało_czerwonym_trykocie__po_raz_kolejny_jedzie_w_tour_de_pologne_w_reprezentacji_polski_window

Mariusz_cierpisz_w_hali_vistalexu_gdzie_już_ruszyły_z_produkcja_nowe_przedsiebiorstwa_window


Uroczystość_zaszczyciło_liczne_grono_gości_window