ŚCIEŻKA ROWEROWA POŁĄCZY KOZIEGŁOWY I PORAJ

  • 19.05.2022, 18:00
ŚCIEŻKA ROWEROWA POŁĄCZY KOZIEGŁOWY I PORAJ

Podziel się:

Oceń:

(Koziegłowy, Poraj) Trwają już prace związane z budową 8-kilometrowego odcinka asfaltowej ścieżki rowerowej, która połączy gminy Poraj i Koziegłowy. Powiatowa inwestycja kosztować ma około 10 milionów złotych,a w kosztach partycypują samorządy, przez teren których biec będzie ścieżka dla jednośladów. To drugi odcinek ścieżki, która powstała cztery lata temu. Pierwsza jej część kończyła się przy zjeździe do ośrodka Marina w Jastrzębiu.

Rozpoczęła się już budowa ścieżki rowerowej, która połączy gminy Koziegłowy i Poraj. Inwestorem jest Powiat Myszkowski, a do prac „dokładają” się samorządy, przez które przebiegać ma nowa ścieżka. Powstanie ona w ciągu drogi powiatowej, a mierzyć będzie prawie 8 kilometrów. Zakres prac, które wykonuje Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe LARIX Sp. z o.o., obejmuje budowę dwukierunkowej ścieżki asfaltowej, odwodnienie drogi oraz wykonanie kładki dla rowerów w Gęzynie. Całkowity koszt inwestycji to około 10 milionów złotych.

- To bardzo ważna inwestycja, która od wielu lat jest oczekiwana przez mieszkańców obu gmin. Jest to bardzo ważne, zwłaszcza w kontekście rozwoju turystyki lokalnej, aktywności rowerowej - podkreśla wójt Poraja Katarzyna Kaźmierczak.

Obecnie budowana ścieżka to drugi jej odcinek. Pierwszy powstał cztery lata temu i doprowadzony został do drogi wjazdowej do ośrodka Marina. To w tym miejscu rusza budowa kolejnego odcinka ścieżki, która będzie biegła do gminy Koziegłowy. (es) Foto: UG Poraj


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe