FINAŁ V EDYCJI FESTIWALU „NASZ TALENT”

  • 15.05.2022, 12:00
FINAŁ V EDYCJI FESTIWALU „NASZ TALENT”

Podziel się:

Oceń:

(powiat myszkowski) Znamy już zwycięzców tegorocznego Festiwalu Muzycznego im. Henryka Gmitra „Nasz Talent”. W koncercie finałowym wzięło udział 26 młodych uczestników, którzy przeszli eliminacje szkolne i gminne. Na scenie – oprócz utalentowanej młodzieży – po raz kolejny wystąpił starosta Piotr Kołodziejczyk, który zaśpiewał piosenkę „Nieznajomy”.

W sobotnie popołudnie, 30 kwietnia w Miejskim Domu Kultury w Myszkowie odbył się finał V Powiatowego Festiwalu Muzycznego im. Henryka Gmitra „Nasz Talent”. Na scenie zaprezentowali się niezwykle utalentowani młodzi wokaliści, którzy podzieleni byli na pięć kategorii wiekowych.

W koncercie finałowym wzięło udział 26 uczestników, którzy przeszli eliminacje, składające się z trzech etapów. Najpierw przeprowadzone zostały eliminacje szkolne – uczestnicy zaprezentowali swoje umiejętności w swoich przedszkolach i szkołach, skąd awansowali do eliminacji gminnych. Ten etap przeprowadzają ośrodki kultury – Miejski Dom Kultury w Myszkowie, Gminny Ośrodek Promocji Kultury w Koziegłowach, Gminny Ośrodek Kultury w Poraju, Gminny Ośrodek Kultury w Żarkach oraz Gminny Ośrodek Kultury w Niegowie. W trakcie tego etapu, komisje konkursowe wybierały finalistów, którzy zaprezentowali się w trakcie wielkiego finału.

Koncert poprzedzony jest warsztatami wokalnymi, w trakcie których młodzi wokaliści nie tylko szlifują swój talent pod okiem profesjonalistów. Zajęcia uzupełnione są bowiem o naukę zachowania scenicznego. W tym roku 26 finalistów przez kilka dni ćwiczyli z profesjonalnymi muzykami, przygotowując się do wielkiego finału.

- Pod okiem Weroniki Skalskiej i Piotra Tłustochowicza przy akompaniamencie Kosmy Kalamarza i Tomasza Wójcika młodzi adepci śpiewu pilnie szlifowali swoje umiejętności. Najbardziej wartościowym elementem warsztatów była możliwość uzyskania fachowych porad dotyczących rozmaitych aspektów wokalistyki – np. oddechu, emisji głosu, intonacji itp. - przekazuje Starostwo Powiatowe w Myszkowie.

Gospodarzami koncertu finałowego byli starosta Piotr Kołodziejczyk i wicestarosta Mariusz Morawiec, bowiem organizatorem festiwalu jest Powiat Myszkowski. Wśród publiczności znaleźli się zaproszeni goście, m.in. samorządowcy ze wszystkich gmin powiatu, przedstawiciele starostwa oraz okolicznych ośrodków kultury. W koncercie uczestniczyła również Magdalena Gmiter-Sikorska, córka Henryka Gmitra, będącego patronem powiatowego festiwalu.

W jury znaleźli się Marcin Jajkiewicz, Karolina Leszko oraz Nicole Kulesza. Finaliści podzieleni byli na pięć kategorii wiekowych – przedszkolaków, uczniów klas I-III, klas IV-VI, klas VII-VIII oraz uczniów ze szkół ponadpodstawowych. Wokalistom towarzyszyła Orkiestra Festiwalowa, w składzie której znaleźli się - Sebastian Ruciński, Tomasz Wójcik, Michał Delorm (gitary), Wojciech Królikowski, Łukasz Piechota (instrumenty klawiszowe), Kosma Kalamarz, Brian Dors (gitara basowa), Tomasz Machański (perkusja), Weronika Skalska, Piotr Tłustochowicz, Michał Radwan (chórki). Podobnie jak w poprzednich latach swój talent wokalny zaprezentował również gospodarz koncertu, starostwa Piotr Kołodziejczyk. W czasie, gdy obradowali jurorzy, starosta wykonał piosenkę „Nieznajomy”. Na scenie wystąpili również Weronika Skalska i Piotr Tłustochowicz.

Zdobywca I miejsca w każdej z pięciu kategorii otrzymał kartę podarunkową o wartości 1000 złotych. Dwa kolejne miejsca na podium nagradzane były kartami o wartości 600 i 400 złotych. Prócz tego zwycięzcy otrzymali nagrody od europoseł Jadwigi Wiśniewskiej i gadżety Powiatu Myszkowskiego. Starosta Piotr Kołodziejczyk ufundował nagrodę specjalną, która w tym roku trafiła do Magdaleny Bąk.

Oto wyniki V Powiatowego Festiwalu Muzycznego im. Henryka Gmitra „Nasz Talent”:

 

PRZEDSZKOLA

1 miejsce: Antonina Suchecka – Laleczka z saskiej porcelany

2 miejsce: Liliana Kolasa – A ja mam psa

3 miejsce: Laura Janocha – Góry do góry

Wyróżnienia: Marcin Borowy – Podróżnik

 

KLASY I-III

1 miejsce: Nikola Leszczyńska – Śpiewam i tańczę

2 miejsce: Natalia Kopacz – Ulubiona sukienka

3 miejsce: Jagoda Chatys – Pół kroku stąd

Wyróżnienia: Maja Mehal – Riptide, Amelia Tręda – Śpiewam i tańczę

 

KLASY IV-VI

1 miejsce: Kuba Potempski – Nieznajomy

2 miejsce: Zosia Wójcik – Miałeś być

3 miejsce: Łucja Piecuch – Czas nas uczy pogody

Wyróżnienia: Natalia Feret – All of me, Magdalena Kot – nie bój się chcieć

 

KLASY VII-VIII

1 miejsce: Oliwia Nowak – Heather

2 miejsce: Julia Wiewióra – Zabierz tę miłość

3 miejsce: Hanna Rehlich – Gołębi song

Wyróżnienia: Katarzyna Dyszy – Byle jak

 

SZKOŁY PONADPODSTAWOWE

1 miejsce: Julia Tkacz – Unbreak my heart

2 miejsce: Magdalena Bąk – Jeszcze w zielone gramy

3 miejsce: Wiktoria Konieczniak – Wielka dama

Wyróżnienia: Kamila Góral – Say you love me, Zuzanna Kuta – All I want, Maja Puszczewicz – Naprawdę chcę, Kasia Ząbkiewicz – Prawda o nas. (es) Foto: Starostwo Powiatowe w Myszkowie

Zdjęcia (10)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe