Trzech oskarżonych o przemyt narkotyków. Jeden to były policjant

  • 24.03.2022, 15:55 (aktualizacja 24.03.2022, 16:54)
  • Jarosław Mazanek
Trzech oskarżonych o przemyt narkotyków. Jeden to były policjant Mariusz P. jest podejrzany o zabójstwo swojej partnerki. W sprawie o przemyt narkotyków jest już oskarżony

Podziel się:

Oceń:

Prokuratura Okręgowa w Częstochowie skierowała do Sądu Okręgowego w Częstochowie akt oskarżenia przeciwko 3 mężczyznom, dotyczący przywozu z Belgii narkotyków w postaci 75 kg marihuany i wprowadzenia ich do obrotu na terytorium Polski -informuje rzecznik prasowy prokurator Tomasz Ozimek. Jeden z oskarżonych to były policjant KPP Zawiercie Mirosław S. z Żarek, natychmiast wydalony z Policji po tym, jak został zatrzymany i aresztowany. Drugi z oskarżonych to Mariusz P. mieszkaniec Jaworznika, który jest też podejrzany o zabójstwo Moniki Wilgorskiej-Stanewicz, swojej partnerki. Obaj wpadli za narkotyki właśnie w związku ze sprawą długo poszukiwanej kobiety.

W toku prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Częstochowie śledztwa o zabójstwo Moniki Wilgorskiej-Stanewicz śledczy zdobyli informacje dotyczące sprowadzenia w roku 2014 lub 2015 z Unii Europejskiej przez właściciela firmy transportowej z powiatu zawierciańskiego Mariusza P. narkotyków w postaci 100 kg marihuany. Wtedy Mariusz P. był jeszcze mieszkańcem Zdowa. 

W wyniku przeprowadzonych czynności śledczych ustalono, że w 2016 roku Andrzej Z. był zatrudniony w firmie transportowej Mariusza P. na stanowisku kierowcy. Na początku 2016 roku Andrzej Z., realizując zlecenie transportowe z Belgii do Anglii, przypadkowo ujawnił paczki z narkotykami, które na polecenie właściciela firmy przywiózł następnego dnia na parking pod Zgorzelcem. Tam paczki zostały odebrane przez Mariusza P. i policjanta z KPP Zawiercie Mirosława S., a potem przywiezione na teren posesji właściciela firmy transportowej. Po kilku dniach narkotyki w postaci 75 kg marihuany zostały przewiezione na teren posesji, należącej do policjanta Mirosława S.  

Następnie narkotyki zostały przez mężczyzn sprzedane w kilku partiach we Wrocławiu i Krakowie za łączną kwotę 820.000 zł.

W śledztwie prokurator przedstawił mężczyznom zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, przemytu z Belgii do Polski znacznej ilości środków odurzających w postaci marihuany i uczestniczenia w obrocie nimi poprzez sprzedaż na terenie Wrocławia i Krakowa. Ponadto Mariuszowi P. przedstawiono zarzut prowadzenia w sierpniu 2021 roku w Myszkowie pojazdu mechanicznego pod wpływem amfetaminy.

Przesłuchani przez prokuratora mężczyźni przyznali się częściowo do zarzucanych im przestępstw i złożyli obszerne wyjaśnienia.

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Częstochowie zastosował wobec podejrzanych tymczasowe aresztowanie.  Mężczyźni przebywają w areszcie od 7 października 2021. Pisaliśmy o tym obszernie w artykule: 

MARIUSZ P. ARESZTOWANY! ALE ZA NARKOTYKI. NIE W ZWIĄZKU Z ZAGINIĘCIEM MONIKI Z JAWORZNIKA

i wcześniejszych:

ZAWIERCIAŃSKI POLICJANT ZAMIESZANY W HANDEL NARKOTYKAMI. W KAJDANKACH WYPROWADZONY Z KOMENDY!

Sprawa Moniki z Jaworznika: MARIUSZ P. PRZYZNAJE SIĘ DO POZBAWIENIA ŻYCIA. TWIERDZI, ŻE SIĘ BRONIŁ

Mariusz P. i Andrzej Z. byli w przeszłości karani. Mirosław S. nie jest już policjantem, został wydalony ze służby natychmiast po zatrzymaniu i aresztowaniu. 

Zarzucane oskarżonym przestępstwa są zagrożone karą pozbawienia wolności do 15 lat.

Prokuratura Okręgowa w Częstochowie kontynuuje śledztwo przeciwko Mariuszowi P., w którym jest podejrzany o zabójstwo Moniki W-S. w lipcu 2021 roku. W tej sprawie jak się dowiadujemy, prokuratura nie otrzymała jeszcze wszystkich wyników badań, które są niezbędne do ustalenia przyczyny śmierci kobiety. 

Może cię zaciekawić: https://www.gazetamyszkowska.pl/wiadomosci/7861,w-samochodzie-sedzi-bylo-az-8-butelek-z-alkoholem

Jarosław Mazanek

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe