SŁUŻBY RATOWAŁY DZIKA

  • 17.11.2021, 19:24
  • es
SŁUŻBY RATOWAŁY DZIKA

Podziel się:

Oceń:

(Poraj) W ubiegłą niedzielę policjanci i strażacy interweniowali w Poraju. Zadaniem, przed jakim stanęli mundurowi, było wyciągnięcie dzika, który wpadł do studzienki kanalizacyjnej. Przestraszone zwierzę mogło stanowić zagrożenie dla policjantów i strażaków, jednak udało się je uwolnić.

W niedzielne popołudnie, 17 października, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie otrzymał zgłoszenie o dziku uwięziony w studzience kanalizacyjnej. Zgłoszenia dokonała kobieta, która spacerując w rejonie ul. 3 Maja w Poraju natknęła się na zwierzę. Dzik wpadł do niezabezpieczonej studzienki na niezamieszkałej działce. Nie było w stanie wydostać się na zewnątrz.
O sytuacji powiadomiono również Straż Pożarną. Strażacy pomogli zwierzęciu, wyciągając je na powierzchnię. - Dzik był bardzo wystraszony, a tym samym niebezpieczny dla interweniujących funkcjonariuszy. Na szczęście zwierzę zostało uwolnione i wróciło do swojego naturalnego środowiska – informuje myszkowska Policja.

Inna sprawa, że jak uratowany dzik będzie miał pecha, to wkrótce trafi na myśliwych, gdyż populacja dzików w związku z ASF ma być mocno przetrzebiona. Mówi się nawet o całkowitym wybiciu populacji dzików na terenie Polski przeciwko czemu protestują ekolodzy, biolodzy mówiący, że nie zatrzyma to chorowy ASF- czyli Afrykańskiego Pomoru Świń, a spowoduje ogromne straty w środowisku.

(es) Foto: KPP Myszków

es

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe