WODOCIĄGI DZIECIOM

  • 24.09.2021, 09:54
WODOCIĄGI DZIECIOM

Podziel się:

Oceń:

(Myszków) Ponad 200 uczniów z myszkowskich szkół podstawowych obejrzało spektakl pt. „Niezwykła przygoda psa Kropelki”. Tytułowy bohater pokazał dzieciom świat systemów kanalizacyjnych, wyjaśniając jakich przedmiotów nie wolno wrzucać do toalety. Spotkanie zorganizowane zostało przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji oraz Urząd Miasta w Myszkowie. Pomysłodawcą spektaklu teatralnego było Stowarzyszenie Wodociągów Województwa Śląskiego. Spotkanie,m które odbyło się w Miejskim Domu Kultury było elementem kampanii proekologicznej „Toaleta to nie śmietnik”.

Edukacja ekologiczna wpływa na kształtowanie postaw dzieci i młodzieży, gdyż to właśnie w młodym wieku człowiek jest najbardziej chłonny przyswajania wiedzy. Informacje, które otrzymuje dziecko kształtują jego postawę, charakter, wpływają na przyzwyczajenia i owocują zbudowaniem fundamentalnych postaw zmierzających do trwałych zachowań realizowanych w ciągu późniejszego życia.

Podążając z nurtem edukacji ekologicznej w dniu 15 września o godz. 10.00 Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Myszkowie, wspólnie z Urzędem Miasta pod patronatem Burmistrza Miasta Myszkowa Włodzimierza Żaka miał przyjemność zorganizować dla najmłodszych mieszkańców spotkanie, w którym wzięło udział ok. 250 dzieci z myszkowskich szkół podstawowych klas II-III.

Zgromadzonych gości w wypełnionej sali widowiskowej przywitał na scenie w imieniu ZWiK Sp. z o.o. Daniel Borek, który w swoim wystąpieniu przedstawił cel i charakter spotkania.

Na scenie zabrał głos również włodarz miasta Włodzimierz Żak, który potwierdził jak ważnym tematem w obecnych czasach jest ochrona środowiska i edukacja proekologiczna dzieci i młodzieży.

Na scenie MDK w Myszkowie w ramach kampanii proekologicznej „Toaleta to nie śmietnik” odbył się autorski spektakl pod nazwą „Niezwykła przygoda psa Kropelki”, w którym wystąpili aktorzy Teatrtrip. Pomysłodawcą powstania spektaklu jest Stowarzyszenie Wodociągów Województwa Śląskiego. Wystawiona sztuka stała się edukacyjną i zabawną podróżą najmłodszych w towarzystwie tytułowego bohatera w świat systemów kanalizacyjnych. Liczne przygody jakie przeżywał w barwny sposób przybliżyły widzom nieznany im do tej pory podziemny świat.

Dzieci bardzo żywiołowo reagowały i otwarcie wyrażały swoje emocje, nawiązując więź z aktorami podczas spektaklu. Uśmiech na ich twarzach po zakończeniu przedstawienia wyrażał jednoznacznie, że był to mile i kreatywnie spędzony czas.

Każdy z młodych uczestników spotkania dla utrwalenia zawartych w przedstawieniu przesłań otrzymał broszurę edukacyjną, która w sposób przejrzysty wyjaśniła jakie przedmioty i dlaczego nigdy nie powinny być wrzucane do toalety, gdyż mogą spowodować skażenie środowiska, zatory rur kanalizacyjnych, awarie i generują tym samym koszty związane z ich usuwaniem.

Organizatorzy składają podziękowania Dyrektor MDK za udostępnienie sali kinowej oraz pomoc techniczną przy spektaklu. (red)

Zdjęcia (12)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe