Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 marca 2024 11:08
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

PIENIĄDZE NA POSIŁKI DLA MŁODZIEŻY NIE PODOBAJĄ SIĘ ZDZISŁAWIE POLAK

(Poraj, Myszków) Zarząd Powiatu przyznał 2 tysiące złotych na usługę gastronomiczną w ramach wsparcia zbliżającego się 29. Finału WOŚP. Pieniądze mają zostać podzielone pomiędzy gminy i będą przeznaczone na posiłki na wynos dla wolontariuszy, którzy w niedzielę będą zbierać datki. W tym roku Orkiestra zbiera pieniądze na sprzęt medyczny dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Wsparcie to nie spodobało się radnej powiatowej z Poraja Zdzisławie Polak. W jej gminie kwestować będzie ponad 50 wolontariuszy, a większość z nich to nastolatkowie.
Podziel się
Oceń

Dzisiaj rano odbyła się kolejna sesja Rady Powiatu w Myszkowie. W sprawozdaniu z działalności Zarządu w okresie międzysesyjnym zawarto informację, że na posiedzeniu 20 stycznia członkowie Zarządu przyznali czterema głosami „za” i jednym głosem „przeciw” (Jolanta Koral) 2 tysiące złotych na wsparcie organizacji nadchodzącego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pieniądze mają być przeznaczone na usługę gastronomiczną.

Na sesji odniosła się do tego radna z Poraja Zdzisława Polak, której nie spodobało się przeznaczenie pieniędzy na wsparcie organizacji corocznej zbiórki. - Dlaczego udzielamy takiej pomocy w tym roku? Bo do innych nie miałam zastrzeżeń, ale w tym roku organizacja tej Świątecznej Pomocy będzie online, to jest jedna rzecz. Jak tą usługę gastronomiczną chcecie zrealizować? Przecież teraz wszystkie lokale są zamknięte. Który się otworzy, żeby podejmować organizatorów kolacją czy obiadem? – pytała czujna radna Zdzisława Polak.

Przewodniczący Wojciech Picheta odparł, że gastronomia działa - posiłki są wydawane na wynos. Skorzystać z tego mają wolontariusze, a sprawa była wyjaśniana. Radna Polak dopytywała gdzie i kto to wyjaśniał. W. Picheta dodał więc, że rozmawiał ze starostą Piotrem Kołodziejczykiem na ten temat, a pomoc polega na tym, że wolontariusze otrzymają posiłki na wynos.

Radna Polak jednak wciąż nie była do tego przekonana. Zastanawiała się, czy to mądre „pociągnięcie”, żeby wolontariusze stali na dworze w sytuacji, gdy mamy pandemię. Kwestię dofinansowania wyjaśniał też starosta Piotr Kołodziejczyk. Jak mówił, dyskusja na ten temat prowadzona była na posiedzeniu Zarządu. Środki rozdzielono na poszczególne gminy naszego powiatu. 2 tysiące złotych będą przeznaczone dla wolontariuszy, by zapewnić im posiłki na wynos, a wszystko będzie się odbywać zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym.

PORAJANIE – CO WY NA TO?

Warto ponownie podkreślić, że przekazanie 2 tysięcy złotych na posiłki dla wolontariuszy (którymi często są dzieci i młodzież) nie spodobało się radnej z Poraja – z gminy, w której corocznie w organizację Finału WOŚP angażuje się bardzo wiele osób, w tym kilkudziesięciu wolontariuszy w różnym wieku. Osoby te dobrowolnie, przez cały dzień (bez względu na pogodę) zbierają datki na rzecz zakupu sprzętu medycznego dla szpitali w całym kraju. Sprzęt taki trafia też do myszkowskiego szpitala.

W tym roku w gminie Poraj kwestować będzie 55 wolontariuszy. Jak poinformowała nas szefowa porajskiego sztabu Anna Podsiadlik, spośród nich największą grupę stanowią nastolatkowie w wieku 13-18 lat. Drodzy wolontariusze – jeśli dostaniecie posiłek, który sfinansuje Wam powiat, to pamiętajcie, że Waszej przedstawicielce w Radzie Powiatu, Zdzisławie Polak, nie podoba się ani to, że samorząd sfinansuje Wam ten drobny posiłek, ani to, że stoicie i zbieracie datki.

WOŚP można wspierać, ale nie trzeba. Nie ma takiego obowiązku. Nikt nie musi wrzucać pieniędzy do kolorowych puszek, nikt nie musi angażować się w organizację Finału WOŚP. Niech każdy zdecyduje sam, dobrowolnie. Jeśli młodzież chce kwestować, a rodzice nieletnich wolontariuszy to popierają i wyrażają na to zgodę, to – mówiąc najkrócej – nikomu nic do tego. Nawet jeśli nie popiera się Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, to kto widzi problem w tym, by powiat (mający w tym roku dochody przekraczające 75 milionów złotych) dał 2 tysiące złotych na posiłek dla wolontariuszy? Którzy angażują się dobrowolnie, bezinteresownie i całkowicie za darmo w zbiórkę funduszy, która od prawie 30 lat pomaga służbie zdrowia. Sprzęt zakupiony z corocznej zbiórki w ramach Finału WOŚP służy wszystkim pacjentom - bez względu na to, kto wspiera tę akcję, a kto nie.

Wydaje nam się, że radna Polak w kolejnych wyborach nie znajdzie zbyt wielu wyborców wśród wolontariuszy, ich rodzin i osób, które w Poraju angażują się w organizację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. (es)


Napisz komentarz
Komentarze
Kasia 04.02.2021 07:54
Trzeba to dość do długiej listy "zasług" radnej Polak i publikować tę listę przed wyborami.

Oczy Kobry 31.01.2021 10:18
Kolejna manipulacja słowem myszkowskiej. Słabe teksty jak co tydzień. Brak merytorycznej wiedzy. Pisanie na tematy, o których nie ma się zielonego pojęcia. Wybiórcze informację, które pasują do narracji gazety. Niby redakcja jest zachwycona jakimś tematem, a i tak zrobią z tego słaby tekst, z którego nikt nie wie o co chodzi. Zaczynanie tematu i nie kończenie, to pasuje do tej broszurowej gazety. Szkoda tych paru złotych, lepiej kupić bułkę i nakarmić kaczki. Chyba redakcja boi się pisać jak jest, ponieważ po jednym artykule nie ma kontynuacji tematu. To jest bardzo słabe. ***** ***Od redakcji: nie zgadzamy się z zarzutem manipulacji, ani z tym, że rzekomo nie kontynuujemy tematów. 

Zuzanna 28.01.2021 21:14
Bardzo zły człowiek.

Zuzanna 28.01.2021 16:33
Bardzo ZŁY człowiek. Można powiedzieć PODŁY.

Żarczanka 28.01.2021 16:23
Radna Polak żyje chyba w jakimś równoległym świecie, Matrixie.Ciekawe czy nie zmieni zdania jak jej wnuki podrosną.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: SebastianTreść komentarza: Zbawiciel! Znalazł przyczynę. Teraz znajdź rozwiązanie problemu. Najlepiej sam się tam zatrudnij a dowiesz się jak to PiS rozkradł Pocztę i upodlił zwykłych listonoszy, przekonaj się jak się haruje w deszczu, śniegu, upale, mrozie po 12 godzin dziennie za najniższą krajową.Data dodania komentarza: 28.03.2024, 17:35Źródło komentarza: UPADAJĄCA POCZTA LISTÓW NIE NOSI P Autor komentarza: PIOTRTreść komentarza: Pan Budka nie wie co zrobić ze źle zarządzanymi spółkami ! Tylko rozliczałby byłych prezesów np. OrlenuData dodania komentarza: 28.03.2024, 10:33Źródło komentarza: UPADAJĄCA POCZTA LISTÓW NIE NOSIAutor komentarza: pit2010Treść komentarza: "od 2 miesięcy nie są roznoszone listy". Panie redaktorze, od 13.12.2023 rządzi koalicja trzynastego grudnia a nie PIS.Data dodania komentarza: 27.03.2024, 18:04Źródło komentarza: UPADAJĄCA POCZTA LISTÓW NIE NOSIAutor komentarza: PrawdaTreść komentarza: Większość urzędów brakuje listonoszy nawet całe urlopy z zeszłego roku są nie wybrane bo powiększone rejony i brak osób na zastępstwa urlopowe , jak zwolnią więcej listonoszy sposobem nieprzedłurzenia umów i blokady przyjmowania nowych to efekt będzie jeszcze gorszyData dodania komentarza: 27.03.2024, 14:59Źródło komentarza: UPADAJĄCA POCZTA LISTÓW NIE NOSIAutor komentarza: NiezadowolonyTreść komentarza: Po dropsy moge iść do spożywczego a kurier przyniesie mi przesyłkę na drugi dzień z drugiego końca kraju. STOP lenistwu.Data dodania komentarza: 27.03.2024, 07:05Źródło komentarza: UPADAJĄCA POCZTA LISTÓW NIE NOSIAutor komentarza: DAREKTreść komentarza: Prezes tylko tak potrafi. LOT też chciał ratować od zwolnień ludzi. Na szczęście to prezes wyleciał i jak widać LOT ma się dobrze. Na nieszczęście PP prezesa przytuliła.Data dodania komentarza: 26.03.2024, 21:18Źródło komentarza: UPADAJĄCA POCZTA LISTÓW NIE NOSI
Reklama
Reklama
Reklama