BUDŻETU OBYWATELSKIEGO NIE BĘDZIE

  • 29.12.2020, 16:14
  • red
BUDŻETU OBYWATELSKIEGO NIE BĘDZIE
(Myszków) Urząd Miasta poinformował na początku lipca, że nie będzie możliwe przeprowadzenie procedury tegorocznej edycji budżetu partycypacyjnego. Wszystko przez pandemię COVID-19.

Obostrzenia związane z koronawirusem dają się we znaki nie tylko obywatelom i firmom, ale również urzędom i instytucjom. Pandemia utrudnia kontaktowanie się i zmusza do zmiany planów. Jak poinformował UM Myszków, zakłócony został harmonogram realizacji tegorocznego budżetu obywatelskiego: - Wobec licznych zaleceń Ministra Zdrowia uniemożliwiono nam realizację kolejnych punktów harmonogramu. Oznacza to, że w tym roku nie mogąc przeprowadzić konsultacji, prezentacji wniosków i ich omawiania, nie będziemy mogli dokonać procedury VI edycji budżetu partycypacyjnego.
Dodatkowym problemem są mniejsze wpływy do budżetu miasta. Jak zapewnia Urząd Miasta, nie jest to podstawowa przyczyna rezygnacji z budżetu obywatelskiego, ale mniejsze możliwości finansowe pogłębiają brak możliwości realizacji lokalnych inwestycji proponowanych w budżecie partycypacyjnym. 
(es) Grafika: UM Myszków

red

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe