Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 marca 2024 11:57
Przeczytaj!

MECZ RZUTÓW ROŻNYCH

Piłka nożna, liga okręgowa: GKS Unia Rędziny - LKS Zieloni Żarki 1:2 (1:2) (Żarki) W sobotę 26 lipca drużyna Zielonych Żarki jako pierwsza z naszego powiatu wróciła do ligowej rywalizacji. Na szczeblu częstochowskiej ligi okręgowej Zieloni przystąpili do walki o powrót do IV ligi. W pierwszej kolejce Żarki rozegrały wyjazdowy mecz z Unią Rędziny, który wygrali 2:1.
Podziel się
Oceń

W sobotnie przedpołudnie piłkarze Zielonych Żarki wrócili na ligowe boisko po ośmiomiesięcznej przerwie. W pierwszej kolejce nowego sezonu w częstochowskiej lidze okręgowej walczyli o punkty w wyjazdowym meczu z Unią Rędziny. Od początku spotkania to Zieloni prowadzili grę, a Unia ograniczyła się do kontrataków. Przewaga Zielonych była widoczna, natomiast sytuacji 100% nie potrafili stworzyć. Pierwsza bramka w tym meczu padła w 13 minucie. Bartosz Gliński dośrodkowuje z rzutu rożnego na długi słupek, a Kajetan Sikora dokłada nogę zdobywając pierwszą bramkę. Niespełna 10 minut po zdobyciu bramki Zieloni wywalczyli kolejny korner. I bliźniacza akcja z pierwszej bramki. Bartosz Gliński dośrodkowuje z rzutu rożnego na długi słupek, a akcję zamyka Damian Garcarz i jest już 2:0 dla Żarek. Jeszcze w pierwszej połowie spotkania Unii udaje się zdobyć bramkę kontaktową. Piłkę z rzutu rożnego wznawia Andrzejewski, a Piotr Frąc zdobywa gola.

W drugiej połowie Zieloni zostały zepchnięte do defensywy i zmuszone do kontrataków. Unii nie udało się doprowadzić do remisu i mecz zakończył się zwycięstwem Zielonych 2:1.
W najbliższą sobotę 1 sierpnia o godzinie 17:00 Zieloni Żarki rozegrają wyjazdowy mecz z LKS-em Grom Cykarzew.