Poseł Maciej Kopiec pyta o koszty odwołanych wyborów

  • 07.05.2020, 15:10
Maciej Kopiec z Lewicy, poseł ze Śląska wysłał do Ministra Aktywów Państwowych interpelację dotyczącą ustalenia kosztów, jakie zostały poniesione na przygotowanie wyborów, które miały się odbyć w dniu 10.05.2020 r., wystosowaną do Ministra Aktywów Państwowych wraz z posłankami i posłami KKP Lewica. Najprawdopodobniej miliony złotych z kieszeni polskich podatników i podatniczek zostaną wyrzucone do kosza na wybory, do których rząd parł jak walec, a wczoraj dwóch posłów Jarosław Kaczyński i Jarosław Gowin ustalili sobie, że wyborów w niedziele nie będzie. Poseł Kopiec pyta ile kosztowały przygotowania do odwołanych wyborów.

Treść interpelacji:

Minister Aktywów Państwowych Interpelacja w sprawie kosztów przeprowadzenia wyborów korespondencyjnych na urząd Prezydenta Rzeczpospolitej w dniu 10.05.2020 r. Szanowny Panie Ministrze! W nocy z 6. na 7. maja doszło do ugody prezesów partii wchodzącej w skład rządzącej koalicji Zjednoczonej Prawicy. Porozumienie to doprowadzić ma do nieprzeprowadzenia wyborów 10 maja 2020 r. Na 3 dni przed planowanym Świętem Demokracji, obywatele i obywatelki nie mają jednak rzetelnej informacji na temat tego, czy wybory na najwyższy urząd w naszym kraju się odbędą. Mimo zagrożenia wiążącego się z przeprowadzeniem wyborów zlecono, przed podjęciem odpowiednich prawnych kroków przez Sejm, wydruk ponad 30 milionów pakietów wyborczych. W tym dodatkowe 3 miliony kopert z kartami, których cel pozostawał nam nieznany. W związku z rozpoczętymi działaniami mającymi na celu organizację wyborów prezydenckich w formie korespondencyjnej w dniu 10.05.2020 r., oraz jednoczesnym doprowadzeniu do niemożliwości ich przeprowadzenia w pierwotnym terminie bardzo prosimy o odpowiedź na poniższe pytania: 1. Jaki był koszt wydruku pakietów wyborczych do głosowania korespondencyjnego 10.05.2020 r.? 2. W jaki sposób zutylizowane zostaną pakiety wyborcze przygotowane na wybory 10.05.2020 r.? Czy pakiety wyborcze zostaną zutylizowane? 3. Jaki jest łączny koszt transportu, logistyki i zabezpieczenia pakietów do głosowania przygotowanych na wybory w dniu 10.05.2020 r.? 4. Ile będzie kosztowała utylizacja pakietów wyborczych przygotowanych na wybory 10.05.2020 r.? 5. W jakim trybie dokonano wyborów podmiotów wykonujących zlecenia związane z procesem organizacji wyborów w dniu 10.05.2020 r.? Proszę o wyszczególnienie rodzaju zleconych usług, kwot ofertowych oraz informacji, czy usługi zostały już opłacone?

Z poważaniem, Maciej Kopiec Poseł Ziemi Śląskiej Posłanki i Posłowie KKP Lewica

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe