Szpital Zawiercie: JEDEN PO DRUGIM CHORUJĄ LEKARZE!

  • 23.04.2020, 15:51 (aktualizacja 23.04.2020, 16:11)
  • Jarosław Mazanek
Szpital Zawiercie: JEDEN PO DRUGIM CHORUJĄ LEKARZE!
(Zawiercie) Coraz więcej lekarzy pracujących w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu ma dodatni wynik badania w kierunku koronawirusa. W ostatnich dniach -jak się dowiadujemy- niemal codzienne wynik dodatni wychodzi u kolejnych medyków. Szpital stara się utrzymać te informacje w tajemnicy, ale podliczyliśmy, obecnie zakażonych jest co najmniej 6 lekarzy różnych specjalności. Na portalu społecznościowym Szpital Powiatowy w Zawierciu potwierdził 23. kwietnia, że od początku epidemii zakażenie koronawirusem potwierdziło się u 23 pracowników szpitala. A szpital… nie bada pielęgniarek! Piszemy o tym w jutrzejszym wydaniu Kuriera Zawierciańskiego. Wywiadu naszym dziennikarzom udzieliła pielęgniarka z bloku operacyjnego, która opowiedziała jak ostentacyjnie lekarz odbywający przymusową kwarantannę chirurg z Czech, ignorował zasady kwarantanny. Sprawę pod nadzorem prokuratury bada zawierciańska Policja.

Pierwszym przypadkiem było potwierdzone zakażenie lekarza z oddziału zakaźnego. Oddział został na długie tygodnie zamknięty. Co ciekawe, lekarz pracował też poradniach, ale tam kwarantanny nie wprowadzono.

Później były potwierdzone zakażenia na SOR Szpitala Powiatowego w Zawierciu. 8 kwietnia potwierdził się przypadek zakażenia pracownika pogotowia, ostatecznie kwarantanną objęto 23 osoby z personelu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Ostatnie dni to kolejne potwierdzone przypadki covid-19 u pediatrów, ginekologów, internistów. Jak się dowiadujemy, zakażonych jest dwoje ginekologów. Jeden z lekarzy, ginekolożka, po tym, jak szpital zawierciański ograniczył przyjmowanie porodów, zaczęła też pełnić dyżury w Szpitalu Powiatowym w Myszkowie.

Potwierdzone jest też zakażenie lekarki pracującej głównie w przyszpitalnych przychodniach i poradniach pracującej też na oddziale wewnętrznym. 21 kwietnia szpital potwierdził, że zakażonych jest 17 osób z personelu, głównie z interny. Ale 2 osoby zakażone pracowały też w Przychodni przy ul. Powstańców Śląskich 8.

Najnowszy komunikat szpitala z 23.04 donosi o 31 zakażonych pracownikach. Od niedzieli 19 kwietnia w izolacji przebywa np. lekarka, pediatra, która jest też w zawierciańskim szpitalu Z-cą Dyrektora ds. lecznictwa -informuje szpital na FB. Z-ca dyr. prowadzi własny POZ w Koniecpolu.

Mimo coraz gorszej sytuacji, jak opowiada nam w wywiadzie który można przeczytać w jutrzejszym Kurierze Zawierciańskim nr 17 z 24.04 badane są tylko osoby podejrzane o kontakt z już zakażonymi. W czasie, gdy np. czeski lekarz, mający ewidentnie specjalny status w zawiercańskim szpitalu był badany dwa razy, to pielęgniarka żadna.

 

Szpital Zawiercie chwali się, że otrzymał 3,5 mln zł na sprzęt do walki z koronawirusem. Środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Śląskiego na lata 2014-20. Podział 123 mln zł między 27 placówek ochrony zdrowia pod kątem walki z koronawirusem zatwierdził zarząd województwa śląskiego.

Pełna lista zakupowa zawierciańskiego szpitala jest taka:

ambulans

system do obsługi badań RTG i TK stosowanych w diagnostyce koronawirusa

stację radiologiczną RTG i TK do zabezpieczania badań radiologicznych wykonywanych u pacjentów z COVID-19

sprzęt endoskopowy wraz z wyodrębnionym sprzętem do diagnostyki tamowania krwawień z przewodu pokarmowego dedykowany dla pacjentów z koronawirusem

łóżka ze stolikiem przyłóżkowym dla pacjentów z COVID-19

macierz komputerową do zabezpieczenia badań radiologicznych wykonywanych u pacjentów z COVID-19

komorę laminarną do badań laboratoryjnych w kierunku koronawirusa

  • zamrażarki/chłodziarki laboratoryjne – konieczne do zabezpieczania próbek do badania koronawirusa

Jak widać, nawet komputer, RTG, łóżko szpitalne ma dzisiaj w nazwie „koronawirus”. Szczerze mówiąc, tak gwałtowny wzrost ilości zakażonego personelu zupełnie nas nie dziwi, jak słyszymy relacje personelu, jak zorganizowana jest ich praca. A przede wszystkim jak to dyrekcja szpitala urządziła „kwarantannę” dla lekarza z Czech, na terenie szpitala.

I teraz krótkie przypomnienie, kto formalnie albo politycznie za ten burdel odpowiada: dyrektor szpitala Piotr Zachariasiewicz, Starosta Powiatu Zawierciańskiego Gabriel Dors- pod którego podlega szpital i na pewno w jakimś stopniu mający ogromny wpływ na funkcjonowanie szpitala, doradca dyrektora z pensją kilkunastu tysięcy Dariusz Jorg. Doradza też w Myszkowie.

Jarosław Mazanek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mieszkaniec gminy Poraj
mieszkaniec gminy Poraj 02.05.2020, 18:46
Przy tej mentalności obecnej jaka istnieje nie odbiega od przeszłości ,rozumieć należy że nadal trzeba się kierować swoją intuicja .Kłamstwo to cecha powstała już dawno ,a wniosek jeden że my go lubimy,
žełvik
žełvik 29.04.2020, 10:51
Jednym słowem, sitwa ma się dobrze.
Zawiercianka
Zawiercianka 24.04.2020, 09:59
Szanowny Panie redaktorze to jest dopiero wierzchołek góry lodowej. My Zawiercianie wiemy najlepiej. Kiedy wreszcie Sanepid coś z tym zrobi.Czy to jest normalne, że lekarz z Czech jeździ do siebie i wraca bez kwarantanny- znowu gdzie jest Sanepid? Dlaczego jego się wyróżnia.
emka
emka 24.04.2020, 09:54
Dyrekcję do odpowiedzialności za rażące zaniedbywanie obowiązków i narażanie zdrowia i życia! We wsi za Zawierciem pracownice szpitala chorują. Wiadomo dlaczego...
None
None 24.04.2020, 06:11
Oddział zamknięty na długie tygodnie? Chyba kogoś poniosło. Sama epidemia trwa kilka tygodni
Mieszkam w Zawierciu
Mieszkam w Zawierciu 23.04.2020, 19:44
Z kąd takie informacje... masakra w częstochowie jest spokój a w zawierciu lawina.... już zamkli by szpital.
Pacjent
Pacjent 23.04.2020, 17:34
Zachorowania wśród personelu medycznego były nieuchronne, ale ciekawe ilu z lekarzy, pielęgniarek, ratowników zaraziło się z dlatego, że ktoś odpowiedzialny jednych wyróżnia i bada na zapas po kilka razy a innym nie stwarza możliwie bezpiecznych warunków pracy w szpitalu

Pozostałe