Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 marca 2024 18:06
Przeczytaj!

MAJĄ SPOSÓB NA SKRĘ

Aluron Virtu CMC Zawiercie – PGE Skra Bełchatów 3:1 (25:21, 20:25, 25:20, 25:14) (Zawiercie) W niedzielę 1 marca Aluron Virtu CMC podejmował we własnej hali siatkarzy PGE Skry Bełchatów. Dziewięciokrotny mistrz Polski po raz trzeci wyjechał z Zawiercia bez zdobytego choćby punktu. W trzecim meczu pomiędzy tymi drużynami Aluron Virtu CMC ponownie pokonał PGE Skrę, tym razem 3:1 w meczu 22. kolejki PlusLigi.
Podziel się
Oceń

Siatkówka, PlusLiga

Aluron Virtu CMC Zawiercie – PGE Skra Bełchatów 3:1 (25:21, 20:25, 25:20, 25:14)
Spotkanie Aluronu Virtu CMC Zawiercie ze PGE Skrą Bełchatów rozpoczęło się od dwóch asów serwisowych Mateusza Malinowskiego, co dało naszej drużynie minimalną przewagę. Skra dawała z siebie wszystko, a to Zawiercianie grali bardzo poprawnie, przede wszystkim w przyjęciu i mogli atakować ze wszystkich stref. Przy stanie 23:21 dla Aluronu na zagrywkę wstawił się Mateusz Malinowski, który jak zaczął seta, tak samo go zakończył. Do dwóch z zagrywki pierwszy set zakończył się wynikiem 25:21 dla Aluronu Virtu CMC Zawiercie.
Podrażnieni wynikiem pierwszego seta siatkarze Skry Bełchatów wyszli na drugą partię zdeterminowani i pewni swych umiejętności, co przełożyło się też na wynik. Bełchatowianie prowadzili 13:10. Wtedy trener Dominik Kwapisiewicz próbował ratować się zmianami, ale niewiele te zmiany dały. Bełchatowianie w drugim secie przeważali w obronie, zagrywce, co dało im pewnie zwycięstwo 25:20.
Trzeci set to gra punkt za punkt, ale w połowie seta Aluron zaczął budować przewagę dzięki kapitalnej postawie ataku Mateusza Malinowskiego i Marcina Walińskiego. PGE Skra nie mogła znaleźć recepty na ich ataki. Aluron Virtu CMC wygrał seta 25:20 i był już pewny co najmniej punktu w tym spotkaniu.
Czwarty i jak się później okazało ostatni set to popis gry Aluron Virtu CMC, który doskonale przyjmował i kończył ataki. Jurajscy Rycerze rozpoczęli go od prowadzenia 3:0 i prowadzenie w secie nie oddali już do końca meczu. Kilkukrotnie zdobywali punkty seriami, a ostatni punkt w meczu zdobyli po autowym ataku Milada Ebadipoura. Wygrywając w tej partii do 14, a cały mecz 3:1.
W najbliższy piątek 6 marca siatkarze Aluronu Virtu CMC Zawiercie podejmą we własnej hali drużynę Asseco Resovii Rzeszów. Początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 20:30.

Składy:
Aluron Virtu CMC Zawiercie: Lipiński, Malinowski, Waliński, Penczew, Czarnowski, Gawryszewski, Koga (L) oraz Bociek, Ferens, Andrzejewski (L), Kania. Trener: Dominik Kwapisiewicz.
PGE Skra Bełchatów: Łomacz, Katić, Kochanowski, Petković, Orczyk, Kłos, Piechocki (libero) oraz Milczarek, Droszyński, Wlazły, Ebadipour. Trener: Michał Mieszko Gogol. MVP: Marcin Waliński.