CZY JULIA ZACHWYCI JURORÓW THE VOICE KIDS?

  • 21.01.2020, 08:20
  • Tomasz
CZY JULIA ZACHWYCI JURORÓW THE VOICE KIDS?
(Myszków) Już w tę sobotę wieczorem przekonamy się, czy głos 13-letniej Julii Tkacz urzeknie jurorów programu The Voice Kids. Młoda myszkowianka przeszła wstępne eliminacje do programu, w których uczestniczyło ok. 3 tysięcy dzieci z całego kraju. Dzięki temu Julia weźmie udział w Przesłuchaniach w Ciemno. Co zaśpiewa? Czy któryś z trenerów zostanie oczarowany głosem utalentowanej myszkowianki? Tego dowiemy się już w sobotę, włączając o 20:05 TVP2 i oglądając The Voice Kids. Julio, trzymamy kciuki!

(Myszków) Już w tę sobotę wieczorem przekonamy się, czy głos 13-letniej Julii Tkacz urzeknie jurorów programu The Voice Kids. Młoda myszkowianka przeszła wstępne eliminacje do programu, w których uczestniczyło ok. 3 tysięcy dzieci z całego kraju. Dzięki temu Julia weźmie udział w Przesłuchaniach w Ciemno. Co zaśpiewa? Czy któryś z trenerów zostanie oczarowany głosem utalentowanej myszkowianki? Tego dowiemy się już w sobotę, włączając o 20:05 TVP2 i oglądając The Voice Kids. Julio, trzymamy kciuki!


 

Julia Tkacz to 13-letnia uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Myszkowie. W ubiegłym roku szkolnym otrzymała z rąk Burmistrza Miasta Myszkowa gratulacje w uznaniu za doskonałe osiągnięcia w nauce oraz podziękowanie za promocję swojej szkoły i miasta. Swoją przygodę muzyczną Julia rozpoczęła już w wieku 3 lat, gdy nauczycielka Katarzyna Janikowska z Przedszkola nr 1 w Myszkowie zauważyła jej zdolności wokalne i zgłosiła ją do konkursu Piosenki Ludowej dla przedszkolaków. Pierwszy występ okazał się jednocześnie pierwszym sukcesem – Julia zajęła I miejsce. Od tego czasu śpiewanie stało się jej pasją.


 

Zaczęła występować na różnych konkursach i festiwalach muzycznych, gdzie była wielokrotnie nagradzana. Julia ma na swoim koncie wiele sukcesów. W ostatnim czasie została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Złoty Mikrofon” w Opocznie. Zajęła I miejsce w Powiatowym Konkursie Kolęd oraz I miejsce w Powiatowym Konkursie „Nasz Talent”, dzięki czemu zaśpiewała w finale z Myszkovią Band.


 

Julia wyśpiewała II miejsce w Jurajskim Przeglądzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej oraz II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Pieśni Patriotycznej. Z okręgu Częstochowy awansowała do finału Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek, gdzie otrzymała wyróżnienie.


 

Z LOKALNYCH KONKURSÓW NA WIELKĄ SCENĘ


 

Marzeniem Julii - które właśnie się spełniło - było dostanie się do trzeciej edycji programu The Voice Kids. Program emitowany w TVP2 przyciąga najzdolniejsze dzieci z całej Polski i nie tylko, a samo zakwalifikowanie się do etapu Przesłuchań w Ciemno jest ogromnym sukcesem. W tegorocznych eliminacjach do programu startowało ok. 3 tysięcy dzieci, spośród których do programu zakwalifikowało się tylko ok. 90 osób. Julka Tkacz znalazła się w tej niewielkiej grupie szczęśliwców, pokonując ponad 2 tysiące innych dzieci, próbujących swych sił. Samo dostanie się do programu można uznać za ogromny sukces.


 

JAKIE SĄ ZASADY POPULARNEGO PROGRAMU?


 

W muzycznym show telewizyjnej Dwójki uczestniczą dzieci w wieku od 8 do 15 lat. Pierwszy etap telewizyjnego konkursu obejmuje wstępne eliminacje, czyli Precastingi (nie są emitowane w telewizji). Podczas nich wybierani są uczestnicy, którzy wezmą udział w drugim etapie programu– Przesłuchaniach w Ciemno, czyli castingach jurorskich, które emitowane są w telewizji.


 

Od początku stycznia możemy śledzić zmagania uczestników 3 edycji programu The Voice Kids. Podczas Przesłuchań w Ciemno występów dzieci wysłuchują trenerzy - Cleo, Dawid Kwiatkowski oraz Tomson i Baron z zespołu Afromental. Są odwróceni tyłem do występujących i oceniają ich jedynie na podstawie głosu. Gdy uczestnik podbije serce któregoś z trenerów, wówczas trener wciska guzik przed swoim fotelem i obraca się w kierunku uczestnika. W ten sposób trenerzy zapraszają uczestnika do swojej drużyny. Jeśli odwróci się więcej niż jeden trener, wtedy uczestnik sam wybiera do czyjej drużyny chce dołączyć.


 

Drużyny trenują z jurorami i biorą udział w kolejnym etapie programu, jakim są Bitwy – uczestnicy z każdej drużyny dzieleni są na duety lub tria i śpiewają te same piosenki. Po ich wysłuchaniu trenerzy decydują, kto zostanie w programie. Po tym etapie w każdej z drużyn pozostaje kilku uczestników.


 

W czwartym etapie programu – Sing-off – uczestnicy, którzy pozostali w każdej drużynie śpiewają piosenki, które prezentowali podczas Przesłuchań w Ciemno. Trenerzy wybierają w swoich drużynach po 2 uczestników, którzy przechodzą do Finału. W ścisłym finale konkursu do głosu dochodzą widzowie, którzy mogą głosować na wybranych przez siebie uczestników.


 

Program The Voice Kids stał się przepustką do sławy dla zwyciężczyń Eurowizji Junior – Roksany Węgiel i Viki Gabor.


 

WYSTĘP JULII JUŻ W TĘ SOBOTĘ!


 

Czy Julii Tkacz uda się podbić serca jurorów i siłą swego głosu odwrócić choć jeden fotel? O tym będziemy mogli przekonać się już w najbliższą sobotę 18 stycznia, włączając o 20:05 The Voice Kids w TVP2. Wspólnie kibicujmy i trzymajmy mocno kciuki za młodą myszkowiankę. Julka z całą pewnością da z siebie 100% i zaśpiewa najpiękniej jak potrafi, choć emocje będą sięgać zenitu, a występ w telewizji będzie dla niej ogromnym stresem. Życzymy powodzenia! (es) Foto: Monika Tkacz

Tomasz

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe