Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 kwietnia 2024 20:40
Przeczytaj!

Michalina Typer druga w kraju

Jedenastolatka z Myszkowa wygrała w XVIII edycji zawodów dziecięcych z cyklu Czwartki Lekkoatletyczne, które odbywały się w Sosnowcu. Podopieczna Andrzeja Karnickiego, biegająca na 600 metrów Michalinka Typer zajęła drugie miejsce w finale ogólnopolskim, który odbył się w Łodzi.
Podziel się
Oceń

Czwartki Lekkoatletyczne rozgrywane były już po raz 18 na terenie całego kraju. Od jesieni dzieciaki ze śląska i nie tylko zmagały się w konkurencjach lekkoatletycznych w Sosnowcu. Wszyscy walczyli o trzy pierwsze lokaty, które były premiowane awansem do finału ogólnopolskiego. W zawodach startowała jedenastolatka z naszego miasta, uczennica SP nr 5 w Myszkowie Michalina Typer. Młodziutka lekkoatletka idzie w ślady swojej starszej siostry Karoliny, która występuje już w barwach MOS Płomień Sosnowiec. Obie dziewczyny trenują również pod okiem naszego najbardziej doświadczonego lekkoatlety Andrzeja Karnickiego. Michalina od września do maja zanotowała pięć czwartkowych startów na dystansie 600 metrów. Łączna liczba zdobytych punktów dała jej pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej i co za tym idzie awans do grupy finalistów. 18 finał tych ogólnopolskich zawodów po raz pierwszy w historii odbywał się poza Warszawą, tym razem w Łodzi. Zawody odbyły się w dniach 22 – 24 czerwca. Reklamował je między innymi Marian Woronin, znakomity polski sprinter i medalista olimpijski w biegu na 100 metrów. Młodzi lekkoatleci rywalizowali w sześciu konkurencjach: biegach na 60 i 300 metrów (dziewczęta), 600 metrów (dziewczęta i chłopcy), 1000 metrów (chłopcy), skokach wzwyż i w dal oraz w rzucie piłeczką palantową. Organizatorzy podczas tych startów wyławiają najlepszych młodych sportowców z całego kraju. Wśród nich w tym roku znalazła się Michalina Typer. Myszkowianka w biegu dziewcząt na 600 metrów  rocznika 2001 zanotowała czas 1:48:99, nieznacznie ulegając jedynie Karolinie Gromadzie z Sandomierza (1:47:76). Trzecie miejsce w tym przedziale zdobyła Weronika Stańczyk z Jarocina z czasem 1:50:14. Łącznie w Czwartkach Lekkoatletycznych zmagało się we wszystkich konkurencjach 2 700 młodych lekkoatletów. Mamy nadzieje, że to początek pięknej kariery młodziutkiej myszkowianki. (RUC)